AK PARTİ MERSİN İL BAŞKAN YARDIMCISI AV. SEVİMLİ, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Author

Categories

Share

Ak Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Av. Mahsum Sevimli, Mersin’de partisinden milletvekili aday adayı oldu. Mersin’de yaşayan Doğu ve Güneydoğulu vatandaşların oyunu alabilecek en güçlü isimlerden olan Sevimli, 2012 yılından beri Ak Parti’de Başkan Yardımcılığı başta olmak üzere birçok görevde bulundu.

2023 Genel seçimlerine sayılı günler kala, Türkiye gündemi siyasete odaklanmış durumda. Birçok partinin güçlü olduğu Mersin’de ise partiler önemli isimleri aday yapmaya hazırlanıyor. Ak Parti’de de çok önemli kişiler milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Bu güçlü isimlerden en dikkat çekenlerden biride Mersin’de uzun yıllardır Ak Partide il başkanlık görevinde bulunan ve Mersin’de yaşayan Doğu ve Güneydoğulu seçmenlerin çok sevdiği isimlerden biri olan Av. Mahsum Sevimli oldu.

Mersin’de uzun yıllardır avukatlık yapan Sevimli, köklü aile şirketlerinde ve iş yerlerinde binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Mütevazı ve samimi kişiliğiyle bilinen Sevimli, Ak Parti Genel Merkez yöneticileri ve partinin önemli isimleri tarafından çok seviliyor. Doğu ve Güneydoğuluların çok yaşadığı Mersin’de onların oyunu alabilecek kişilerden olan Sevimli, kentte yöre dernekleri başta olmak üzere vatandaşlarla iyi bir ilişki ve iletişim içerisinde.

Mersin’de AK Parti listesinden milletvekili olmaya hazırlanan isimlerden öne çıkan Avukat Mahsum Sevimli’nin büyük bir destek alması bekleniyor. AK Parti Mersin İl Teşkilatında birçok görev alan Sevimli, 2012 yılında Baro Genel Sekreterliği görevini de üstlenmişti. Kentte tanınan ve sevilen isimlerden olan Sevimli, Mersin İdman Yurdu Kulübünde de yöneticilik yaptı. Şırnak’ın Silopi ilçesinde dünyaya gelen Sevimli, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Hukuk bölümünü başarıyla bitirdi.

Sevimli, 2012 yılından beri AK Parti İl Teşkilatında çeşitli birimlerde görev aldı. Bunlardan bazıları şöyle; 2012 yılında AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı, 2016 Seçim İşleri Başkanlığı, 2018 İl SKM üyeliği ve 2020 İl Seçim işleri Başkanlığı görevlerini üstlenen ve hala bu göreve devam ediyor.

Avukat Mahsum Sevimli, geniş bir aileye mensup bir isim. Ailesine ait olan şirkette 2000 kişiye istihdam sağlayarak kent ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor. 20 yıldır avukat olan evli ve 2 çocuk sahibi Sevimli, geniş bir aile kitlesine sahip.

Sevimli 2012-2015’te Mersin’de Ak Partide İl Başkan Yardımcısı olurken, 2016-2018’de Seçim İşleri Başkanı, 2018-2020 SKM üyesi ve İl hukukçusu, 2020’den beri ise seçim işlerinden sorumu İl Başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Author

Share