AKDENİZ ZABITASI OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

Author

Categories

Share

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ara tatilin ardından eğitim öğretim döneminin
başlamasıyla birlikte ilçe genelinde bulunan okul kantinlerine yönelik denetim ve kontrollerini sıkılaştırdı.
Halkın sağlığı, huzuru ve esenliği için 7 gün 24 saat esasına göre görevinin başında olan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ara tatilin bitmesi ve yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ilçe sınırlarında yer alan eğitim yuvalarında faaliyet gösteren kantinleri denetledi.
Menşei belirsiz, son kullanma tarihi geçmiş ürün olup olmadığı incelendi

Zabıta ekipleri, yaptıkları kontrollerde, çocukların sağlığını tehdit edebilecek merdiven altı üretim tabir edilen menşei belirsiz, son kullanma tarihi geçmiş veya açıkta ürün satışı olup olmadığını denetledi. Denetimde kantinlerin genel temizliği ve personelin hijyen kurallarına uyup uymadığı da incelendi.

Eksikleri tespit edilen kantinler uyarıldı
İşyeri ruhsatlarının da kontrol edildiği uygulamada, eksiği görülen kimi kantin sahipleri uyarıldı, eksikleri en kısa sürede gidermeleri için yasal süre verildi. Zabıta ekipleri; uyarıları dikkate almayıp eksikliklerini gidermeyen işletme sahiplerini, kısa süre sonra yapacakları ikinci denetimlerde ilgili yasalar gereği cezai işlem uygulayacakları konusunda da uyardı.

Öğrenci velilerinden teşekkür

Kantinlere yönelik denetimlere tanık olan öğrenci velileri de memnuniyetlerini ifade ederek Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ettiler. Akdeniz’de; öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla okul kantinleri ve okul çevrelerinde gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimleri belirli aralıklarla devam edecek.

Author

Share