BAĞLAMASIYLA DANS EDEN ADAM

Author

Categories

Share

Üretkenliği ve duruşu ile Mersin’in müzik dünyasındaki en değerli isimlerinden biri. Sahnede bağlamasıyla ve figürleriyle devleşen, özel yaşamında ise mütevaziliği ile gönülleri fetheden Savaş Korkmaz , türküleri için savaşmaya devam ediyor.

Yaz aylarında Mersin’in her şey dahil konseptine sahip Ulu Resort Hotel’de sahne alan usta sanatçı Savaş Korkmaz 1974 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğdu. 6 yaşında bağlamayla tanışan ve bir daha ayrılmayan Korkmaz 90 yılların ortalarında Mersin’e geldi. Mersin’de bazı mekanlarda sahne almaya başlayan Korkmaz’ın kariyerinin pik noktası ise TV 8 de yayınlanan ve reyting rekorları kıran O Ses Türkiye programı oldu. Bu platformda sergilediği performansla müzikseverleri kendine hayran bırakan Korkmaz yurt içi ve yurt dışından konser teklifleri aldı. Birçok şehir ve ülkede konserler verdi. Bu süreçten sonra bestelerini albümde toplama kararı alan usta sanatçı , şu ana kadar 3 albüme imza atmayı başardı. Son albümünün en dikkat çeken parçası olan “Hazan”ı öğretmen olan kızı Günay Korkmaz ile seslendirdi ve parça büyük beğeni topladı. Korkmaz şu sıralar aynı albümdeki “İsyanın Sesi” isimli şarkıya klip çekmeye hazırlanıyor.

HEM GELENEKÇİ HEM POPÜLER

Yaz aylarında Ulu Resort Hotel’de sahne alan usta sanatçı hem geleneksel motifler taşıyan eserlerle hem de pop ve rock tarzı şarkılarla sevenlerinin karşısına çıkıyor. Korkmaz, Aşık Veysel, Aşık Mahsuni ve Neşet Ertaş gibi halk müziğinin dev isimlerinin türkülerini yeni nesille buluştururken, popüler şarkıları da farklı yorumuyla izleyicisinin beğenisine sunuyor. Korkmaz 6 yaşından bu yana yanından ayırmadığı bağlamasıyla sahnede adeta bir resitale imza atarken, sahnedeki enerjisi ve figürleri ile de izleyicilerine keyifli anlar yaşatıyor.

PANDEMİYE RAĞMEN..

Pandemi süreci Savaş Korkmaz gibi bir çok sanatçıyı mağdur ederken, konserlerin ve etkinliklerin yasaklanması usta sanatçı için hem hayranlarıyla buluşması noktasında , hem de üretkenlik anlamında zor bir dönemin yaşanmasına neden oldu. Korkmaz’ın turistik bir otelde sahne alması ise önemli bir şansıydı. Usta sanatçı turizm sezonu boyunca izleyenleriyle buluşarak müzikal kariyerini sürdürürken, sanatın hangi şartlar altında olursa olsun yaşaması gerektiğini kanıtladı.

 

Author

Share