BAKANLIK BİNASINDA PARTİ TOPLANTISI

Author

Categories

Share

AKP’nin Mersin’de birinci sıradan aday gösterdiği Bakan Nebati, Mersin’e gelmedi, ilk toplantıyı Ankara’da yaptı.

AKP Mersin 1. Sıra Milletvekili adayı olarak atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partisinin il örgütü ve milletvekili adaylarıyla ilk toplantısını Mersin’de değil Ankara’da yaptı. Üstelik toplantı Hazine ve Maliye Bakanlığında yapıldı, bir de poz verilip sosyal medyada paylaşıldı.

Mevcut bakanların atanmış kamu görevlileri olmalarına rağmen görevlerinden istifa etmeden milletvekili adayı olmaları tartışmalara neden olmuştu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin’e birinci sıra milletvekili adayı olarak atadığı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den bu tartışmaları alevlendirecek bir adım geldi. Bakan Nebati, seçim bölgesi olan Mersin’e gelmedi, il örgütünü ve 12 milletvekili adayını Ankara’da topladı.

Siyasi toplantı için de Hazine ve Maliye Bakanlığı seçildi. Bakanlıktaki toplantıya AKP Mersin İl Başkanı Adem Aldemir ile Mersin milletvekili adayları ve bazı parti yöneticileri katıldı.
Bakan Nebati, AKP İl Başkanı ve milletvekili adaylarıyla birlikte bakanlık logosu altında poz da verdi ve bu fotoğrafı sosyal medya hesabından servis etti.

Bakan Nebati sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bugün, istişare mekanizmasının sürekli işlediği Partimizin, Mersin Milletvekili adayları, İl Başkanı ve Teşkilat Üyeleri ile bir araya gelerek önümüzdeki seçimlere ilişkin çalışmalarımızı değerlendirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve milletimizin teveccühü ile Mersin için mesai kavramı gözetmeksizin var gücümüzle çalışacağız.”

 

 

Author

Share