BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI: TERÖRÜ BU ÜLKEDEN KOVACAK OLAN, MİLLETİMİZİN BERABERLİĞİDİR

Author

Categories

Share

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz günlerde terör saldırısına hedef olan İstiklal Caddesinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu. Başkan Seçer, Başkan İmamoğlu’na ve İstanbullulara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İstiklal caddesinde uzun bir süre yürüyüş yapan Seçer ve İmamoğlu vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Çevre esnafı ve vatandaşlar iki başkanla fotoğraf çektirmek ve bu anı ölümsüzleştirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Seçer ile İstiklal caddesindeki buluşmanın kendisi için büyük bir anlam taşıdığını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Vahap Başkanımın ziyareti bizi çok mutlu etti. Mersin ülkemizin en önemli kentlerinden biri. Bizler hep birlikte kaygıları, tereddütleri, kötülükleri ülkemizin üstünden kovacağız. Vahap Başkanımın da bu dayanışması benim için çok değerli. Terörü bu ülkeden kovacak şey milletimizin birliği ve beraberliğidir. 85 milyon insanın birbirine olan bağlılığıdır. Çok güçlü bir milletiz ve bu duyguyu daima yaşatmamız lazım” şeklinde konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Mersin’in İstanbul’un bir izdüşümü olduğunu söyledi.
Seçer , “Yapı itibariyle birbirimize benzeyen kentleriz. Bu tür kentlerin huzur ve güven içerisinde yaşaması gerekiyor. Bu da bize bağlı. Bizim kullandığımız dile bağlı. Ekrem başkanıma katılıyorum. Birlikten kuvvet doğar. Ülkemizin geleceği, milletimizin huzuru ve sosyal barışın tesisi için mücadelemize dün olduğu gibi bugünde devam edeceğiz” dedi.

Author

Share