BÜYÜKŞEHİR’DEN, TARİHİ TAŞHAN’DA TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ

Author

Categories

Share

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Mut Taşhan’da ‘Taş Boyama Atölyesi’ düzenlendi. Çok sayıda çocuk ve ailesinin katıldığı etkinlikte, minik eller taşların üzerinde şanlı bayrağımızın motiflerini işleyerek, Zafer Bayramı’nın 100. Yılını kutladılar. Taşhan’da ayrıca şiir dinletisi ile “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” konseri gerçekleşti.

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Mut Taşhan’da düzenlenen Taş Boyama Atölyesi büyük ilgi gördü.

 

Etkinlik hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Selahattin Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılını kutlamanın büyük anlam ifade ettiğini belirterek “Bu konuda Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mut’ta üzerine düşen görevi hem ilçe merkezindeki etkinlikler, hem de Kozlar Mahallesi’ndeki etkinlikler ile yerine getirdi. Başkanımıza bu konuda teşekkür ediyoruz. Mut halkı da bu durumdan son derece memnun” diye konuştu.

 

“Kızım için de, bizim için de çok güzel bir gündü”

 

Etkinliğe kızı ile birlikte katılan Ayşe Uzun isimli vatandaş “Taşhan bizim için, Mut halkı için sosyalleşmenin yaşandığı bir yer. Hem tarihi dokusu ile hem de 30 Ağustos dolayısıyla buraya geldik. Taş boyama etkinliğinin olduğunu biliyorduk. Kızım için de, bizim için de çok güzel bir gün” dedi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mut’taki hizmetlerinden memnun olduğunu da ifade eden Ayşe Uzun “Yazlık sinemalar bizim için çok keyifli geçiyor. Aynı zamanda konserler ve üretici kadınların yaptığı işler de çok keyifli” diye konuştu.

 

Çocuklar mutluluklarını paylaştılar

 

Etkinlik dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Haluk Eser isimli küçük çocuk “Etkinlik çok güzeldi, çok sevdim. Boyama yaptık. Bu tür etkinlikleri çok sevdiğim için, her zaman olmasını istiyorum. Herkes eğleniyor. Ben de mutlu oluyorum” diye konuşurken, Gizem Tezcan isimli bir başka çocuk ise “Bugünkü etkinlik güzeldi, çok eğlendik. Evde de yapıyordum daha önce. Ama suluboya ile yapıyordum, burada guaj boya ile yaptık. 30 Ağustos bizim zafer bayramımız, çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliğin son derece takdire değer olduğuna dikkat çeken Müzik Öğretmeni Cemile Temel ise “Etkinliğimize ailelerin ve çocukların katılımı çok güzel. Çocuklar boya ve fırçayla, ilk kez belki burada tanıştılar. Çünkü evde bu kadar özgür boyama yapılmaz. Taşı boyadılar ve üzerine ay-yıldız figürü yaptılar. Hepsi de çok başarılı oldular. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu etkinlik son derece takdire değer, çocuklarımız için çok yararlı” ifadelerini kullandı.

Author

Share