Çani “Halk değişim istiyor”

Author

Categories

Share

Kentin lojistik sektöründeki önemli isimlerinden İsa Çani, kentin önemli yatırımcılarını biraraya getirdi . Çani ” Mersin’in ve ülkenin önünün açılması için değişim şart.” dedi.

 

CHP’den milletvekili aday adayı olan, lojistik sektörünün kentteki önemli isimlerinden iş ve siyaset insanı İsa Çani yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi kentin kanaat önderlerini biraraya getirdi. CHP Mersin Milletvekili Adayı Mehmet Emin Ekmen’in de katıldığı yemekli organizasyonda 150’ye yakın STK temsilcisi ve büyük yatırımcı ile bir araya geldi.

Organizasyonu düzenleyen İş İnsanı İsa Çani 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin Türkiye için tarihi bir dönemeç olduğunu söyledi. Mersin’in ülke için çok önemli bir kent olduğunu ifade eden Çani ” Ne varki Mersin bu merkezi hükümet döneminde istediğini elde edemedi. Mersin, bekleyen ve yarım kalmış yatırımlar şehri maalesef. Bu makus talihimizi yenmek zorundayız.Bugün bir araya geldiğimiz siz değerli iş ve toplum insanlarına yeni dönemde önemli sorumluluk düşüyor. 15 Mayıs sabahında bambaşka bir Mersin’e uyanmak istiyorsak, bu değişim talebine sırtımızı dönmemeliyiz.”dedi

Mersin’in Çukurova Havalimanı, Çeşmeli Taşucu otobanı, ana konteyner limanı, Metro gibi yatırımlarının kent için hayati bir önem taşıdığını söyleyen Çani, ” Mersin bu kadar yatırımsızlığa rağmen Türkiye’nin en dinamik kentlerinden biri. Bu dinamizmin ve enerjinin karşılığını maalesef alamıyoruz. Bu garip durumun içinden bir değişim yaşayarak çıkabiliriz. Bu nedenle sizlerin oylarını ve desteklerini bekliyoruz ” şeklinde konuştu .

Author

Share

Önceki İçerik
Sonraki İçerik