CHP’DEN GÜLCAN KIŞ’A ÖNEMLİ GÖREV

Author

Categories

Share

CHP Mersin milletvekili Gülcan Kış CHP’nin Ekonomi kurmaylarının arasına girdi.
Ekonomi Masası’nı TBMM’nin 28. döneminde de sürdürme kararı aldı. Ekonomi Masası üyelerinde değişikliğe de gidildi. Yeni üyeler arasında, seçim sonrasında Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dışında kalan Veli Ağbaba ve Fethi Açıkel gibi isimlere yer verilmedi.

Aynı masada Mersin milletvekili Talat Dinçer’de yer aldı.

Ekonomide çözüm önerilerini ortaya koymak üzere 13 Ağustos 2018’de Ekonomi Masası oluşturan CHP, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından Ekonomi Masası’nı devam ettirme kararı aldı. Bu kapsamda Ekonomi Masası üyelerinde de değişikliğe gidildi. Daha önce Ekonomi Masası’nda yer alan MYK’nın eski üyeleri Ağbaba, Açıkel gibi isimlere yeni dönemde yer verilmedi.

Yeni Ekonomi Masası, şu üyelerden oluştu:

Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İdari ve Mali İşler Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İşveren Örgütleri ve Eğitim Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Yurt Dışı Örgütlenme Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Tarhanile milletvekilleri Aşkın Genç, Gülcan Kış, İlhami Özcan Aygun, Mehmet Güzelmansur, Nail Çiler, Orhan Sarıbal, Rahmi Aşkın Türeli, Şeref Arpacı, Tahsin Becan, Talat Dinçer, Türker Ateş ve Sururi Çorabatır.

MYK üyelerinden ve milletvekillerinden oluşan Ekonomi Masası, son 5 yılda 44 il ziyareti gerçekleştirmiş ve forumlar düzenlemişti.

Author

Share