CHP’DEN İDDİALARA YANIT GELDİ “ATILAN İFTİRALAR ÇARESİZLİĞİN STRATEJİSİDİR”

Author

Categories

Share

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı tarafından, Cumhur İttifakı’nın Mersin’deki temsilcilerince, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne karşı sürdürülen iftira ve karalama kampanyasına yönelik basın açıklaması düzenlendi. CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay’ın öncülüğünde, Mersin İl Örgütü tarafından düzenlenen basın açıklamasına yoğun katılım sağlandı. Bu tür yalanlarla ve iftiralarla kimsenin bir yere varamayacağını ifade eden Aktay,  “Güneş balçıkla sıvanmaz. Bu tür yalanlarla ve iftiralarla hiç kimse bir yere varamayacaktır. Bu iftiralar Belediye Başkanlarımıza, Belediyelerimize bulaşmayacaktır, bulaşamayacaktır. Başkanımız Vahap Seçer başta olmak üzere tüm Belediyelerimizin, Başkanlarımızın ve göreve aldıkları personelin alnı açık, başı diktir” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, adaletin tecellisi için üzerlerine düşen görev neyse onu yapmaya hazır olduklarını belirten Aktay, “Önümüzdeki seçimleri saray rejimi ya da bir avuç saraylı değil Cumhuriyet, demokrasi ve halk kazanacak” diye konuştu.

Aktay: “AKP siyasetinde 20 yıldır değişmeyen bir kural vardır; bu kural, iktidarın ne zaman yeni pislikleri ortaya dökülse, hemen Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle yan yana gösterme çabasıdır”

Mersin İl Binası önünde düzenlenen basın açıklamasına; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İlçe Başkanları, yöneticiler, Meclis üyeleri ve partililer katılım sağladı. CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Kamuoyu Cumhur İttifakı’nın bir milletvekilinin ve il başkanlarının açıklamalarıyla meşgul edilmektedir. Cumhuriyet Halk Partili Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile ilgili siyasi kurgu dolu ve asıl amacı algı operasyonu olan bu açıklamalarla ilgili gerçek bilgileri kamuoyuyla paylaşma gereği duyulmuştur.  AKP siyasetinde 20 yıldır değişmeyen bir kural vardır; bu kural, iktidarın ne zaman yeni pislikleri ortaya dökülse, hemen Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle yan yana gösterme çabasıdır. Bu öyle zavallı, öyle pespaye bir çabadır ki gün gelir patates, soğan üreticilerini, gün gelir kebapçıları, gün gelir yurt bulamayan üniversite öğrencilerini terörist ilan eder ve Cumhuriyet Halk Partisi ile ilişkili teröristler gibi göstermeye çalışırlar. Cumhur İttifakı yöneticileri de bu zavallı, bu pespaye dille siyaset yapmayı maalesef marifet sayar. Sadece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları bile bu çarpık zihniyetin terör konusunda nasıl iki yüzlü davrandığını göstermeye yeter de artar bile. İçişleri Bakanı’nın açıklamalarını kendilerine kılavuz edinen milletvekili ve il başkanlarının umarım kılavuzlukla ilgili atasözlerimiz hakkında yeterince bilgileri vardır. Umarım bu atasözlerinden ders almaları gerektiğini bir an önce idrak ederler” dedi.

“Güneş balçıkla sıvanmaz”

Bu tür yalanlarla ve iftiralarla kimsenin bir yere varamayacağını ifade eden Aktay,  “Ama biz bu uydurma senaryolarla, tehditlerle neyi amaçladıklarını aslında gayet iyi biliyoruz. Çok iyi biliyoruz. 31 Mart 2019 seçimi öncesinde ve sonrasında başlayan ve halen hukuksuz bir şekilde devam ettirilen her türlü girişim ve hamleye, belediyelerimize yönelik tüm engellemelere rağmen başta Büyükşehir Belediyemiz ve Başkanımız olmak üzere tüm Belediye Başkanlarımız halkımıza hizmet için gece gündüz çalışıyorlar. Halkımızın takdiri de o yöndedir.  Güneş balçıkla sıvanmaz. Bu tür yalanlarla ve iftiralarla hiç kimse bir yere varamayacaktır. Bu iftiralar Belediye Başkanlarımıza, Belediyelerimize bulaşmayacaktır, bulaşamayacaktır. Başkanımız Vahap Seçer başta olmak üzere tüm Belediyelerimizin, Başkanlarımızın ve göreve aldıkları personelin alnı açık, başı diktir” diye konuştu.

“Mersin Büyükşehir Belediyemizde, Başkanımız Vahap Seçer döneminde terör suçu iddiasıyla tutuklanmış ve yasalara aykırı olarak işe başlatılan tek bir personel dahi yoktur”

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer döneminde, terör suçu iddiasıyla tutuklanmış ve yasalara aykırı olarak işe başlatılan tek bir personel dahi olmadığını dile getiren Aktay, “Bir milletvekilinin soru önergesine karşılık olarak İçişleri Bakanı’nın 5 ay sonra verdiği cevap son derece muğlak, tarihi, dönemi belirsiz, kimi ve hangi belediyeleri kastettiği bile kesinlikle belli olmayan, hukuksal dayanaktan yoksun, algı oluşturmaya yönelik ifadeler içermektedir. İyice incelensin verdiği cevap; kesinlikle muğlak, tarihsiz, hangi tarihlerde ve dönem de belirsiz, iki dönem önce mi, bir dönem önce mi o da belirsiz, kimi, hangi belediyeleri kastettiği bile belli olmayan, tamamen hukuksal dayanaktan yoksun algı oluşturmaya yöneliktir. Bu ifadeler üzerinden iftira atmak ve algı operasyonu yürütmek, ancak başka söyleyecek sözü kalmamış, tükenmiş ve çaresiz kalmış Cumhur İttifakı iktidarına yakışır. Ancak onlara yakışır bu. Mersin Büyükşehir Belediyemizde, Başkanımız Vahap Seçer döneminde terör suçu iddiasıyla tutuklanmış ve yasalara aykırı olarak işe başlatılan tek bir personel dahi yoktur. Ancak yine de unutulmasın ki terör bağlantılı kişi ya da kişiler, halen kamu kurumlarında iş buluyor ise bunun sorumlusu Belediyelerimiz ve Başkanlarımız değil, bunun sorumlusu güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nın kendisidir” ifadelerine yer verdi.

“Kentimizin huzurunu ve barışını bozacak girişimlerde bulunanları kınıyoruz”

Mersin’in sorunlarıyla ilgilenmek yerine, kentin huzurunu ve barışını bozacak girişimlerde bulunanları kınadıklarını sözlerine ekleyen Aktay, “Adli sicil kaydı dışındaki kişiye ait bilgiler istihbarı niteliktedir ve belediyelerde bulunmaz. Cumhur İttifakı artık dedikoduyla, iftirayla, yalanla iş yapmak yerine, elindeki bilgi ve belgeleri derhal ilgili kurumlarla paylaşmalı ve gereği yapılmalıdır. Bizler tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak, haksız her türlü girişimin karşısında olmak ve Mersin’in hakkını korumak için tüm milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, parti örgütümüz, partililerimiz ve Mersinli yurttaşlarımızla birlikte belediye başkanlarımızın arkasındayız, destekçisiyiz. İddia sahibi milletvekilinin ve Cumhur İttifakı il başkanlarının, Mersin’in yıllarca beklediği ama bir türlü yapılamayan yatırımlara ve hizmetlere odaklanmak yerine, yalan ve iftiralarla gündemi değiştirmeye çalışmaları ibret vericidir. Mersin’in sorunlarıyla ilgilenmek yerine, kentimizin huzurunu ve barışını bozacak girişimlerde bulunanları kınıyoruz” dedi.

“Önümüzdeki seçimleri saray rejimi ya da bir avuç saraylı değil Cumhuriyet, demokrasi ve halk kazanacak”

İl Başkanı Aktay konuşmasında son olarak şunları söyledi:

“Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, adaletin tecellisi için üstümüze düşen görev neyse onu yapmaya hazırız. Bunu herkes bilsin. Ama terör kavramının içini boşaltıp, siyasi bir rant malzemesi haline getirenlerin, büyük bir hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet şebekesinin tam ortasında yer alanların, fotoğraf albümü adi suçlular kataloğu gibi olanların, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve partimizin belediyelerini herhangi bir suçla ya da suçlularla bağlantılıymış gibi göstermesine seyirci kalmayız. Böyle bir hadsizliğe, böyle bir izansızlığa asla geçit vermeyiz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer olmak üzere, tüm Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarımızın başarılı çalışmaları ve Mersinli hemşehrilerimizin Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik artan ilgisi ve desteği nedeniyle gördüğünüz kabusları gayet iyi biliyoruz. Evet, kabus görmeye devam edeceksiniz. Ne yaparsanız yapın,  hangi dümeni çevirirseniz çevirin başaramayacaksınız, asla başaramayacaksınız. Önümüzdeki seçimleri saray rejimi ya da bir avuç saraylı değil Cumhuriyet kazanacak.”

Author

Share