CHP’li Ahmet Arıcan: “Yenişehir için bir hayalimiz var”

Author

Categories

Share

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) çeşitli kademelerde görev almış iş insanı Ahmet Arıcan, Yenişehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı. Yenişehir İlçe Örgüt binasında yapılan açıklamaya Yenişehir İlçe Başkanı Toprak Çalışkan, çok sayıda partili ve basın mensupları katıldı.

 

Alkışlarla kürsüye gelen Ahmet Arıcan “Yenişehir için bir hayalimiz var” mottosuyla yola çıktıklarını ve bu hayali kurmalarını borçlu oldukları kişinin Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Yenişehir için büyük idealleri olduğunu anlatan CHP’li Arıcan, “Bir hayalimiz var diyerek yola çıktık. Biz, sizlere ve çocuklarımıza; dünyanın gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi, daha adaletli daha müreffeh bir şehirde ve bir ülkede hak ettikleri hayatı yaşama imkanı sağlamak için yola çıktık. ‘Çocuklarımız daha iyi eğitim alsın, daha iyi şartlarda yaşasın, hayal ettikleri iş imkanlarına sahip olsun, mutlu bir hayat yaşasınlar’ diye yola çıktık. Gençlerimiz gelecek kaygısı taşımadan memleketlerini terk edip gurbet ellere gitme ihtiyacı duymayacağı bir şehir, bir ülke yaratmak için yola çıktık. Biz sizlere olan vefa borcumuzu ve atalarımızın bize bıraktığı bu nadide toprakları gelecek nesillere çok daha yaşanabilir duruma getirip, emanetlerini onlara teslim etmek için yola çıktık. Derdinizle dertlenip, sevincinizle sevinmek için yola çıktık. Biz öncelikle başta büyükşehir belediyesi ve tüm ilçe belediyelerimiz ile uyum içerisinde, omuz omuza vererek, gücümüze güç, güçlerine güç katmak için yola çıktık. Biz projelerimiz ile hizmetlerimiz ile çalışmalarımız ile tüm Yenişehir halkının gönlünü kazanarak, herkesi kucaklayarak, Cumhuriyet Halk Partimizin üye sayısını ve oyunu kat ve kat artırmak suretiyle, partimizi önce yerelde, sonra da ilk genel seçimde iktidar yapmak için  yola  çıktık. Ve biz Cumhuriyetin bize öğrettiği gibi, kimsesizlerin kimsesi olmak için yola çıktık” şeklinde konuştu.

 

“YENİŞEHİR’İN BİZE İHTİYACI VAR”

 

Ülkesine ve partisine bugüne kadar sevgi ve sadakatle bağlı olduğunu ifade eden CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Ahmet Arıcan, “Değerli yol arkadaşlarım. Aranızda, bu kent için kurduğum hayallerin kilometre taşlarında ayak izi olanlar var ama bu yetmez. Bu hayalleri için hep birlikte adım atacağız, bu yolu hep birlikte yürüyeceğiz. Yenişehir’in bize ihtiyacı var. Yenişehir’in güçlü ve liyakatli kadrolara ihtiyacı var. Yenişehir’in ismi gibi yeni bir başkana, yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı var. Yenişehir bu kentin Atatürkçü ve aydınlık yüzü. Partimizin ve düşüncemizin yıkılmaz kalesi. Elbette size güveniyoruz. Yenişehir halkının Atatürkçü ve aydınlık  yüzüne, sağduyusuna  güveniyoruz. Ne var ki biz Yenişehir’i aday olup başkanlığı cepte sananlardan değil, kalbinde yaşatanlardan olacağız. Sizleri dinleyeceğiz. Birikimlerinizden, fikirlerinizden, tecrübelerinizden yararlanacağız. En önemlisi sizi yok saymayacağız. Yenişehir’i bir otel ya da bir eğlence merkezi olmaktan çıkarıp, bir fikir, bir üretim merkezi haline getireceğiz. Çünkü bizim dinlenmeye, eğlenmeye harcayacak zamanımız yok. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız” dedi.

 

“KURULTAY BİTTİ ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

Author

Share