CHP’Lİ KIŞ, EMEKLİLERİN FERYADINI TBMM’YE TAŞIDI

Author

Categories

Share

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, TBMM Genel Kurulunda söz alarak, AKP hükümetinin emekli maaşlarına sadece yüzde 25 oranında zam yapmasına tepki gösterdi. Kış, “Emeklilerimiz faturalarını, kiralarını ödeyemez duruma gelmiştir. Emekliler her geçen gün açlık ve yoksulluğa sürüklenmektedir. Emeklilerimiz mutsuz ve umutsuzdur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Gülcan Kış, emekli maaşlarına yüzde 25 oranında zam yapılmasını da içeren kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildiğini, enflasyon oranlarının altındaki bu artışın emeklilerin tepkisine neden olduğunu söyledi.
Kış, “En fazla emeklinin yaşadığı illerin başında gelen Mersin’de Mersin Platformu ve birçok emekli örgütleri bizlere ulaşmış ve bu durumun düzeltilmesi için seslerinin Mecliste duyurulmasını istemiştir. Maraş depremi sonrası, Mersin’de nüfus yoğunluğu artmış, kira bedelleri artmış, hayat pahalılığı ise üst düzeye çıkmıştır. Emeklilerimiz Mersin’de ne faturalarını ne de kiralarını ödeyebilir duruma gelmiştir. Emekliler her geçen gün açlık ve yoksulluğa sürüklenmektedir. Emeklilerimiz mutsuz ve umutsuzdur. Hayatlarını bu memlekete hizmet için adamış emeklilerimizin insanca yaşam hakkı olan… Onlara kulak verelim “Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz” diyen AKP Hükûmetine sesleniyorum: Gelin, görüşülecek kanun teklifinde emeklilerin de taleplerini karşılayalım” dedi.

Author

Share