DÜNYACA ÜNLÜ KAZAKİSTANLI MÜZİK TOPLULUĞU TURAN ETHNO FOLK BAND, 11 EKİM’DE TOROSLAR’DA

Author

Categories

Share

Türk dünyasının dünyaca ünlü ismi Kazakistanlı usta topluluğu Turan Ethno Folk Band, 11 Ekim’de Toroslar’da ücretsiz konser verecek.

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, geçtiğimiz yıl Toroslar’da yöresel kıyafetleriyle muhteşem bir konser gerçekleştiren Kazakistanlı müzik topluluğunu bu yıl da sanatseverlerle buluşturacak.

Müzik topluluğu, 11 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da Osmaniye Mahallesi’ndeki Osmaniye Semt Sahası’nda sahne alacak.

Eski ulusal çalgı seslerini çağdaş uygulama ve yorumla buluşturan topluluk; Serik Nurmoldaev, Baurjan Bekmuhanbetov, Maksat Medeubek, Erjiğit Aliev, Jantu Dadabaev isimlerinden oluşurken, konserde geleneksel Türk ezgileri esecek.

BAŞKAN YILMAZ; “TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Turan Ethno Folk Band konserine tüm hemşehrilerini davet ederek; “Dünyaca ünlü Kazakistanlı müzik topluluğu Turan Ethno Folk Band, geçtiğimiz yıl performanslarıyla bizlere unutulmaz bir konser yaşatmıştı. Bu yıl da Turan topluluğumuzu ilçemizde ağırlayacağız. Türk dünyasının kalbi Toroslarımızda atacak. 11 Ekim Çarşamba günü Osmaniye Semt Sahamızda gerçekleştireceğimiz konserimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi

Author

Share