Hayata artık umutla bakacaklar

Author

Categories

Share

Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle 3 gün önce Hatay’ın Samandağ ilçesinden Mersin’e getirilen Çakır çiftinin yıllarca beklediği hayali gercekleşti. Bugün ameliyata alınan depremzede anne adayı, Dr. Haldun Canova’nın gerçekleştirdiği operasyonla sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bebeğe Ali Eren ismi konuldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin deprem koordinasyon merkezi tarafından Mersin’e getirilen Çakır çifti uzun suredir bekledikleri bebeklerine bugün kavuştu. Hatay’ın Samandağ ilçesinde felaketi yaşayan ve son anda ölümden kurtulan Çakır Çifti Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Mersin’e getirilerek Yenişehir Fuar Alanındaki konaklama merkezinde misafir edilmeye başlandı. Fuarda görevli olan bir yetkilinin dikkatini çeken 38 yaşındaki Sara Çakır, hamile olması nedeniyle özel bir hastaneye sevk edildi. Hastanede tedavi altına alınan Sara Çakır, yapılan ameliyat sonrası yıllardır özlemini çektiği bebeğine kavuştu. 4 yıldır tüp bebek tedavisi gören çiftin, yaşadıkları felaketin ardından kavuştuğu bebeklerine “Ali Eren” ismi konuldu.

Mutlulukları gözlerinden okunan Sara-Mahir Çakır çifti yaşadıkları felaketin ardından kendilerine yardım eli uzatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve ekibine teşekkür etti. Çakır çifti” Yaşadığımız büyük bir felaketti .Hayata tutunmamız için bir dayanak gerekiyordu. O da Mersin’de karşımıza çıktı. Sonunda Ali Eren’imize kavuştuk. Bizimle ailelerin bir ferdi gibi ilgilenen Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ve çalışanlarına , doktorumuz Haldun beye ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öte yandan hayırsever bir vatandaş da Çakır çiftinin yardımına koştu. İsminin açıklanmasını istemeyen vatandaş, kullanmadığı evini geçici bir süreyle Çakır çiftinin hizmetine sunarak takdir topladı.

Author

Share