HEDEFİMİZ HER ZAMAN HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE ADALETİN TECELLİSİDİR!

Author

Categories

Share

Aslen Mersinli olup hukuk eğitimini Selçuk Üniversitesinde tamamladığı 2013 yılından beri serbest avukat olarak müvekkillerine hizmet veren Av. Tuğçe Nur Kara yeni açtığı ofisi ve pandemi sürecindeki hukuk sektöründe yaşananları ROTALİFE Dergi okuyucuları için anlattı.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Mersin doğumluyum. Hukuk eğitimi Konya Selçuk Üniversitesinde tamamladım , 2013 mezunuyum ve  7 yıldır fiilen avukatlık yapmaktayım . Mersin’in tanınmış avukatlarından Erdal Kaya  ile evliyim ve  bir oğlumuz var .

Eşim Av. Erdal  Kaya ile birlikte Mersin’de aynı büroda faaliyet gösterirken Erdemli ilçemizde de kendi adıma bir büro açmış bulunmaktayım.

Pandemi süreci sizin için nasıl geçti?

Pandemi sürecinde iş hayatımız tüm sektörlerde olduğu gibi bizleri de bir nebze olumsuz etkiledi. Zira ülkemiz ve dünyayı fazlasıyla olumsuz etkileyen bu süreçte tüm kurumların etkilendiği gibi yargı kurumu da etkilendi. Tüm yasakların getirildiği Mart – Haziran ayı döneminde  hem süreler işlemedi hem de duruşmalara da uzun bir süre ara verildi.

Ancak sorumluluğumuz gereği bizler müvekkillerimizin hukuki danışmanlıklarına devam ederek yaşadıkları tüm problemlerini süreç el verdiğince online olarak çözmeye çalıştık.

Yeni ofisiniz hayırlı olsun. Biraz bilgilendirir misiniz bizi.

Yeni ofisimiz için öncelikle herkesin ulaşabileceği  bir lokasyon belirledik ,ardından çalışma arkadaşlarımızın ve bizlerin rahatça çalışabileceği şık bir ofis yapmaya çalıştık.

Oluşturduğumuz ekibimizle Erdemli İlçesindeki gayrimenkul davaları, ticari davalar ,iş hukuku, aile hukuku, ceza davaları ve idari davalar ile hukuki danışmanlık konusunda hizmet vermekteyiz.

Avukatlığa yeni başlayanlara ne önerirsiniz?

Mesleğe yeni başlamış, başlayacak olan hukukçuların; hukuk mevzuatını ve Yüksek Mahkeme kararlarını sürekli takip etmelerini, avukatlığın güvene ve sadakate dayalı olduğunu unutmamaları; aynı zamanda, müvekkil yerine geçip empati yapmaları gerektiğini, mesleğe güveni arttırıcılık kapsamında, müvekkillerine bilgilendirme yükümlülüğüne uygun şekilde her türlü belge ve bilgiyi müvekkilleriyle paylaşmalarını, avukatlık ücretini net bir şekilde belirlemelerini ve müvekkillerine net bir şekilde açıklamalarını, para aldıklarında mutlaka yazılı belge vermelerini; ödemelerini de geciktirmeksizin mutlaka banka kanalıyla yapmalarını, başardıkça daha çok müvekkil gelebileceğini düşünmelerini, avukatlık onur ve saygınlığını her şeyin üzerinde tutmaları gerektiğini önerebilirim. Tüm meslektaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunarım.

Author

Share