İSTİKLAL CADDESİ 3. ETAP ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Author

Categories

Share

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Akdeniz ilçesine bağlı İstiklal Caddesi’nde başlatılan asfalt, refüj ve kaldırım yenileme çalışmaları tamamlandı. Çalışmaları çok beğenen vatandaşlar, esnaf ve mahalle muhtarları Başkan Vahap Seçer ve ekiplere teşekkür etti.

 

Kentin her noktasında vatandaşın yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalara imza atan Başkan Vahap Seçer öncülüğündeki Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İstiklal Caddesi 3.etap çalışmalarını da tamamlayarak hizmete açtı.

 

Özgür Çocuk Parkı ile Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı arasında ki yaklaşık 1 kilometrelik kısımda sürdürülen çalışmaların ardından trafiğe ve vatandaşların kullanımına açılan yol ve kaldırımları esnaf, mahalle muhtarları ve vatandaşlardan tam not aldı.

 

Yaklaşık 6 bin 200 ton asfaltın kullanıldığı çalışma kapsamında toplam 1 kilometre uzunluğundaki yolda asfalt, refüj ve kaldırımlar yenilendi. Trafikte herhangi bir aksama olmaması adına bölüm bölüm sürdürülen çalışmaların ardından sürücüler kaliteli bir yolda araç kullanmanın keyfini çıkaracak; engelli, yaşlı ve çocuklar ise geniş ve kolay kullanımlı kaldırımlar ile çarşı merkezine ulaşabilecekler.

 

Hakan: “Şehrin can damarlarından biri olan İstiklal Cadde’sinin 3. Etabını tamamladık”

Şehrin can damarlarından biri olan İstiklal Caddesi’nin 3. Etap çalışmaları kapsamında, 1 kilometrelik kısmının duble yol yapım çalışmalarını tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda Şube Müdürü Ahmet Hakan, “Sakarya Caddesi ile GMK Bulvarı arasında bulunan İstiklal Caddesi 3. Etap çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Çalışma kapsamında 6 bin 200 ton sıcak asfalt, 7 bin 700 metrekare kaldırım imalatının yanı sıra 4 bin metre uzunluğunda bordür imalatını tamamladık” dedi. Çalışmanın tamamlanmasının mutluluğunu vatandaş, esnaf ve sürücülerle hep birlikte yaşadıklarını aktaran Hakan, “Sayın Başkanımız Vahap Seçer’in dediği gibi ‘Yolumuz Artık Daha Açık’ ” dedi.

 

Muhtar Gülgen: “Büyükşehir’in yaptığı asfalta söylenecek söz yok”

Kiremithane Mahalle Muhtarı ve Akdeniz Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen ise, İstiklal Caddesi’nin çok güzel bir görünüme kavuştuğunu belirterek, “Biz zaten yıllardır buranın yapılmasını bekliyorduk. Bu yıla kısmet oldu. Çok güzel bir asfalt oldu. Zaten Büyükşehirin yaptığı asfalta söylenecek söz yok. Burada 3-4 tane mahalle var. Hepimize hayırlı olsun. Yapanların ellerine sağlık. Hem de bu çok sıcak günlerde yaptılar. İşçilere de teşekkür ediyoruz. 45-55 derece sıcaklıkta çalıştılar. Mühendis arkadaşlarımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Muhtar İlkyaz: “1999 yılından beri böyle bir cadde görmemiştik”

Barış Mahallesi Muhtarı Metin İlkyaz da, yıllardır Mersin’in eksik olan çalışmalarını Başkan Vahap Seçer’in en güzel şekilde yaptığını ve bundan da büyük mutluluk duyduklarını söyledi. İlkyaz, “1999 yılından belli böyle bir cadde görmemiştik biz. Barış Mahallesi’nde 4 adet cadde var. Cengiz Topel Caddesi, İstiklal Caddesi, Bahçeler Caddesi ve Soğuk Caddesi. Büyükşehir Belediyesi mahalledeki 4 tane caddeyi de en güzel şekilde yaptı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yeşilova: “Takdire şayan bir çalışma”

İstiklal Caddesi esnafı Mahmut Yeşilova ise yol ve kaldırım çalışmasının gerçekten takdire şayan bir hizmet olduğunu belirterek, “Çok teşekkür ediyoruz. Zaten çok eski ve yıpranmıştı. Yapılması gereken bir yerdi. Yamalarla, tamirle olacak bir şey değildi. Yenilenmesi gerekiyordu. Teşekkür ederiz, iyi bir hizmet oldu” ifadelerini kullandı.

 

Bingöl: “Vahap Başkan geldi her taraf dört dörtlük oldu”

Vatandaşlardan Yaşar Bingöl Büyükşehir’in yaptığı çalışmalardan bir Mersinli olarak çok memnun olduğunu söyleyerek, “Vahap Başkan’a teşekkür ederiz. Mersin’e 40 yıldır ilk defa böyle bir belediye başkanı geldi. Mersin’in neresine baksak bir çalışma var. Vahap Başkanı çok seviyorum. Çok çalışan bir insan. Biz her zaman da onun yanındayız. Bu yol şu anda Avrupa gibi oldu. Çok güzel bir yol oldu. Vahap Başkan geldi her taraf dört dörtlük oldu” dedi.

Author

Share