LİDERE SELAM DUR 63-95

Author

Categories

Share

Türkiye Erkek Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi rakip tanımıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi karşısında farka giden Carettalar, ligdeki 9. Galibiyetini alarak şampiyonluk yolunda zorlu bir virajı daha geride bıraktı

Mislicom. Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nin 10. Haftasında temsilcimiz MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile deplasmanda karşılaştı. Formunun zirvesinde olan Carettalar rakibine acımadı ve karşılaşmayı 93-65 kazanarak liderliğini sürdürdü.

Kurtdereli Spor salonunda yapılan karşılaşmaya Kerem Özel, Tobin Carberry, Önder Atun, Oğuzhan Kızıl, Aaron Jones 5’lisi ile çıkan temsilcimiz ilk dakikalardan itibaren oyun inisiyatifin eline aldı ve üst üste bulduğu sayılarla ilk periyodu 8-20 önde kapadı.

İkinci periyotta da aynı başarıyı tekrarlayan Carettalar bu periyotta da pota altında ve dış şutlarda etkili olunca 27 sayı üretti. Hem hücum da hem de savunmada etkili bir performans sergileyen Carettalar devreyi 26-47 önde kapadı.

Üçüncü periyotta ev sahibi ekip aradaki farkı kapatmak için mücadele verirken, temsilcimiz oyundan düşmedi ve farkın da kapanmasına izin vermedi. Her iki takımda bu periyotta birbirine yakın bir skor üretirken, temsilcimiz 4. Periyoda 23 sayı farkla önde girdi. (50-73)

Yakaladığı skor avantajıyla iyice rahatlayan Carettalar bu periyotta da oyunun kontrolünü elinde bulundurdu ve bu zorlu maçı 65-93 kazanarak kritik bir deplasman galibiyetine imza attı.

Balıkesir deplasmanında ligin 10. Haftasında 9. galibiyetini alan MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi liderliğini sürdürdü. Maçın en skorer ismi 20 sayıyla Tobin Carberry olurken, Berkay Genç ve Oğuzhan Baykan da ürettikleri 18’er sayıyla karşılamanın önce çıkan isimleri arasında yer aldı.

Author

Share