“MERSİN’DE GİTMEDİĞİMİZ SOKAK KALMAYACAK”

Author

Categories

Share

İş insanı, sivil toplum gönüllüsü Ayten Aslankan, CHP’nin oyunu artıracağı görüşünde

 

“MERSİN’DE GİTMEDİĞİMİZ SOKAK KALMAYACAK”

 

CHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olan iş insanı, sivil toplum gönüllüsü Ayten Aslankan, “Gönüllüler olarak sosyal sorumluluk projeleri yaparken senelerce kapı kapı dolaştık, her yere, herkese ulaştık. Şimdi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için kapı kapı dolaşacağız. Mersin’de gitmediğimiz sokak, gitmediğimiz köy kalmayacak” dedi. Cumhuriyet’in bir kadın devrimi olduğuna vurgu yapan Aslankan, “Partimizin bu seçimde kadın milletvekili sayısını daha da artıracağını, cumhuriyetin 100. Yılını bir de bu yanıyla taçlandıracağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

CHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklayan iş insanı, sivil toplum gönüllüsü Ayten Aslankan, CHP genel merkezine giderek adaylık başvurusunu tamamladı.

“Sivil toplum gönüllüsü olarak yaptığımız çalışmalarla binlerce insana dokunduk. Şimdi Mersin’in Ankara’daki gönüllüsü olmak için yola çıktım” diyen Ayten Aslankan, öncelikli hedeflerinin Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması olduğunu söyledi.

Başta CHP olmak üzere Millet İttifakına yurdun dört bir yanında yoğun bir ilgi olduğunu belirten Ayten Aslankan, “Cumhuriyetimizin 100. yılında demokrasi ve adalet kazanacak. Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak, herkes kazanacak. Bu mücadeleye gönüllü sorumluluğumla, aydın bilincimle katılmak için CHP Mersin Milletvekilli aday adayıyım” dedi.

 

“KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ”

 

Yıllarca sivil toplum örgütlerinde, sosyal sorumluluk projelerinde görev aldığını ifade eden Aslankan, “Bizler gönüllülük esasıyla içinde yaşadığımız topluma hizmet etmiş insanlarız. Gönüllülük gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamaktır. Herkese dokunmaktır. Sosyal sorumluluk projeleri yaparken senelerce kapı kapı dolaştık, her yere, herkese ulaştık. Şimdi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için, Millet İttifakının parlamentoda çoğunluğu sağlaması için, partimizi Mersin’de birinci parti yapmak ve Mersin’de milletvekili sayısını artırmak için kapı kapı gezeceğiz. Mersin’de gitmediğimiz sokak, köy kalmayacak. Gerçekleri anlatacağız, Sayın Kılıçdaroğlu’nun ülkemiz için yapacaklarını anlatacağız ve seçimleri kazanacağız” ifadelerini kullandı.

 

“CUMHURİYET BİR KADIN DEVRİMİDİR”

 

Cumhuriyet’in aslında bir kadın devrimi olduğunu, Atatürk’ün kadınların başta siyaset olmak üzere hayatın her alanında olması için mücadele ettiğine vurgu yapan Ayten Aslankan şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. Yılındayız. 100. yılda parlamentoda kadın milletvekili sayısını artırmak cumhuriyetin idealleri açısından önemli. Bu seçimde, kadını toplum dışına itmeye çalışan, kadını eve kapatmaya çalışan, İstanbul Sözleşmesini kaldırarak kadınların yaşam hakkına kast edenler bir yanda kadının hayatın her alanında güçlü, etkili ve görünür olmasını isteyenler bir yanda olacak. Partimizin bu seçimde kadın milletvekili sayısını artıracağını, cumhuriyetin 100. Yılını bir de bu yanıyla taçlandıracağını düşünüyorum.”

Author

Share