MHP’Lİ  KILAVUZ “BÜTÜN MERSİNLİLERİ SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEY’İN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞECEK TARİHİ MERSİN MİTİNGİMİZE DAVET EDİYORUM”

Author

Categories

Share

MHP’Lİ  KILAVUZ “BÜTÜN MERSİNLİLERİ SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEY’İN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞECEK TARİHİ MERSİN MİTİNGİMİZE DAVET EDİYORUM”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM’de basın açıklaması gerçekleştirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin teşrifleriyle gerçekleşecek olan “2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” Temalı Mersin Açık Hava Toplantısına Mersinlileri davet eden Kılavuz “Türk vatanının bekasını, Türk milletinin felahını, Türk devletinin huzur ve istikrarını savunan, yüreği vatan aşkı ve millet sevdasıyla çarpan Mersinli hemşerilerimi Mersin’de Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bu coşkulu buluşmasına davet ediyorum.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları ise şu şekilde; Pençe –Kilit Operasyon Bölgesinde Şehadet Şerbeti İçen Kahramanlarımızı Rahmet ve Minnetle Anıyorum. Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, Türk milletinin huzur ve refahı, Türk bayrağının şanla ve şerefle dalgalanması uğruna, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehadet şerbeti içen, Teğmen Duabey Onur Öztürkmen’i, Uzman Çavuşlarımız Mustafa Yıldız’ı, Eyyüp Uğurlu’yu, Mustafa Işık’ı, Halil İbrahim Yiğit’i ve Nedim Korkmaz’ı Sözleşmeli Erlerimiz İsmail Ünal’ı, Mehmet Demir’i ve Hakan Köroğlu’nu rahmetle ve minnetle, anıyor; aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Hiçbir terörist ordumuzun ve devletimizin azametinden kaçamayacak, teröristlerin başı mutlak surette ezilecektir. Cenab-ı Allah kahraman ordumuzu mansur ve muzaffer eylesin.

Mersin’de Hüseyin Özer Merzeci Ortaokulunda Yaşanan Kahredici Olay Bizleri Derinden Yaralamıştır.

Mersinimizin Toroslar ilçesi Hüseyin Özer Merzeci Ortaokulunda yaşanan ve bir evladımızın hayatını kaybettiği kahredici olay bizlerin üzmüş ve derinden yaralamıştır. Vefat eden kızımız Fatma Nisa Yürekli’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor; ailesinin ve sevdiklerinin acısını yürekten paylaşıyorum. Böylesi elim ve vahim hadiselerin bir daha yaşanmaması en büyük dileğimiz ve temennimizdir.

Mersinimizde Üreticilerimize Yönelik Destek ve Teşvikler Sürdürülmelidir

Mersinimiz tarımdan turizme, sanayiden ticarete, lojistikten ulaştırmaya çok yönlü ekonomik faaliyetlerin yapıldığı Türkiye’nin marka şehirlerinden biridir. Ülke ve bölge
ekonomisine önemli katkılar sunan Mersinimiz tarımsal üretim ve ihracatta öncüdür. Çiftçi
Kayıt Sistemine kayıtlı 38 bin civarındaki üreticimizle özellikle yaş sebze ve meyve üretiminin ve tarımsal ihracatın büyük kısmı Mersinimizde karşılanmaktadır. Bununla birlikte
şehrimizin toplam tarımsal üretim değeri 17,1 milyar TL’dir.
Bu doğrultuda tarım ve gıda tedariğinin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığı bu yıllarda üreticilerimize yönelik destek ve teşviklerin sürdürülerek tarımsal üretimin artırılması atıl durumdaki hazine arazilerinin ve 2/B arazilerinin mülk kullanıcılarına ihale yoluyla tahsisi, tarım ürünlerinin alım fiyatlarındaki değişkenliğin önlenmesi yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra; yüzde 90’ı biten Pamukluk Barajı’nın sulama suyu ihalesinin acilen yapılması, yine aynı şekilde Anamur Alaköprü, Erdemli Aksıfat ve Sorgun, Değirmençay ve Erçel Barajlarıyla ilgili de sulama suyu projelerinin ihalelerinin yapılması talep ve beklentimizdir.

Tarsus-Kazanlı ve Karboğazı Turizm Projelerinin tamamlanması Mersin’imizi
Turizmde Marka Şehir Haline Getirecektir

Cennetten bir köşe olan Mersinimiz tarihi ve doğal güzellikleri ile yüksek turizm potansiyeli taşıyan bir şehirdir. Ülkemizin turizmdeki parlayan yıldızı Mersin’imizi, Ulusal ve Uluslararası düzeyde bir marka haline getirmek, hem Mersin’imize hem de Ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunacaktır.
Mersin’imizin, bir turizm merkezi olması için önemli yatırımlardan olan, 17 bin dönümlük arazide yapılması planlanan, Tarsus-Kazanlı Turizm projesi ve Dünya’nın sayılı kayak merkezlerinden birisi olacak Karboğazı Turizm projesinin tamamlanması, sanatsal, kültürel, sportif, akademik turizm imkânlarının geliştirilmesi, Mersinimizi turizmin hemen her alanında marka bir şehir haline getirecektir.

Mersin’imizin Ulaşım Altyapısının Güçlendirilmesi Son Derece Önemlidir

Ülkemizin en önemli tarım, turizm ve sanayi şehirlerinden birisi olan Mersin’imizin, ulaşım altyapısının güçlendirilmesi son derece önemlidir. Mersin’imizi İç Anadolu’ya bağlayan Silifke-Mut-Karaman yolunun, Mersin’imizde bölge trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Çeşmeli-Taşucu Otoyolunun ve Mersin-Antalya Otoyolunun tamamlanması, Mersin-Tarsus otoyolunun ücretsiz olması ve Mersinimiz için yüksek öneme sahip Çukurova Havalimanının da en kısa sürede hizmete açılması talep ve beklentilerimiz arasındadır.

Mersin Ana Konteyner Limanı Projesinin Yapımına Başlanması Beklentimizdir

Limancılık faaliyetlerinin en önemli kentlerinden birisi olan, lojistik kültürünün geliştiği, dış ticaret kapasitesiyle göz dolduran Mersin’imiz, nitelikli lojistik firmaları, kara taşımacılık filosu, gümrük müşavirliği hizmetleri ve dış ticaret firmalarıyla, Ana Konteyner limanı için en uygun şehirdir. Mersinimizin ve bölgenin ihracat kapasitesini önemli ölçüde artıracak Ana Konteyner Limanı projesinin yapımına başlanması beklentilerimiz arasındadır.

18 Aralık 2022 Pazar Günü Mersin Mitingimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in
Teşrifleriyle Gerçekleştirilecektir
“2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” Temalı Açık Hava Toplantıları Kapsamında 18 Aralık 2022 Pazar günü saat 15:00’da Mersin Millet Bahçesi yanında Bilge Liderimiz, Türkmenbeyimiz, Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in teşrifleriyle Mersinli,
Osmaniyeli, Adanalı, Antalyalı ve Hataylı hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla tarihi Mersin Mitingimiz gerçekleştirilecektir.
Daha önce Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu”, “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları”, “Adım Adım 2023; ‘Köyüm Benim’ Sohbet Toplantıları” ve “Komşum Nasılsın?” programlarıyla milletimizle buluşan ve aziz milletimizin teveccühüne mazhar olan Milliyetçi Hareket Partisi; Cumhur İttifakı çatısı altında Lider Ülke Türkiye ideali doğrultusunda Cumhuriyetimizin 100.yılında gerçekleşecek olan, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine büyük bir kararlılıkla hazırlanmakta, vatandaşlarımızla buluşmaya ve kucaklaşmaya devam etmektedir.
Bu kapsamda; 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine kadar, Liderimiz
Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları ve belirlediği hedefler doğrultusunda, 2023’te
Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı’nın
muazzam zaferini hep birlikte karşılayacağız. Cumhur İttifakı’nın istikrarı ve TBMM’de
nitelikli çoğunluğu sağlaması adına, aralıksız, durmadan, yorulmadan çalışmaya devam
edeceğiz.

Milli Mücadelenin Abide Şehri, Türk Milliyetçiliğinin Kalesi Mersin’imizde Mitingimiz
Yoğun Katılım İle Gerçekleştirilecektir
Bu doğrultuda; Sivas, Bursa, Kayseri, Erzurum, Konya, Manisa, Elazığ ve Samsun’da gerçekleştirdiğimiz “2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” Temalı Açık Hava Toplantılarının
dokuzuncusu Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in teşrifleriyle; Milli mücadelenin abide şehri, Türk milliyetçiliğinin kalesi, Adile Halaların, Gözneli Gök Mehmetlerin, Hacı İshakların memleketi Mersinimizde başı Toroslar kadar dik, yüreği Akdeniz kadar geniş Mersinli hemşerilerimin yoğun karşılaması ve katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Yüreği Vatan Aşkıyla Çarpan Mersinli Hemşerilerimizi Bu Tarihi Buluşmaya Davet
Ediyorum

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de ifadesiyle; “Bizim çağrımız, halkın, haklının ve hakkı yenmiş gariplerin çağrısıdır. Bizim çağrımız, Lider Ülke Türkiye’nin tarihten gelen çağrısıdır. Çağrımız sözdür, şerefimize emanet edilmiş manevi sözleşmedir.” Vatansever ve milletperver Mersinli hemşerilerimi “Aklı hep Türkiye olan, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” düsturuyla ömrünü vatanına, milletine ve devletine adayan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in bu çağrısına ortak olmaya çağırıyor; Türk vatanının bekasını, Türk milletinin felahını, Türk devletinin huzur ve istikrarını savunan, yüreği vatan aşkı ve millet sevdasıyla çarpan Mersinli hemşerilerimi Mersin’de Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bu coşkulu buluşmasına davet ediyorum.

Belediye Kadrolarını Terör Örgütlerine Peşkeş Çekenlere Karşı Hemşerilerimi Mersin
Mitingimize Akın Etmeye Davet Ediyorum

Teröre karşı 437 kahraman evladını şehit vermiş, milli mücadelenin fitilini ateşlemiş, tarihinden gurur duyan, ecdadından kuvvet bulan yiğit Mersinliler; Mersin Büyükşehir Belediyesini ve ilçe belediyelerini terör örgütlerinin yuvası haline getirenlere, belediyeleri terörist personellere ve onların birinci dereceden akrabaları olan sözde değer ailelerine peşkeş çekenlere, kamu kaynaklarını ve belediyenin imkânlarını milli varlığımıza düşman yapılara teslim edenlere karşı sizleri; Türk vatanına göz dikmeye cüret eden her hainin karşısına dikilen Türk milletin birliğine ve beraberliğine kast eden her terörist ile sonuna kadar mücadele eden Milliyetçi Hareket Partisinin Mersin mitingine akın etmeye davet ediyorum.

Mersin’i 18 Aralık Pazar Günü Mahşeri Bir Kalabalıkla Dolduralım Haydi Mersinim! Haydi Mersinli hemşerilerim!
Toroslar’da yörük çadırlarındaki ocağı yeniden ve daha güçlü bir şekilde birlikte harlayalım! Cumhur İttifakının öncülüğünde Türkiye’mizi şerefli yarınlara taşıyalım! Türk milleti için onurlu, başı dik, müreffeh bir hayatı hep birlikte kuralım! Akın akın Milliyetçi- Ülkücü Hareketin saflarına katılalım! Mersin’i 18 Aralık Pazar günü mahşeri bir kalabalıkla doldurup Ay yıldızlı al bayrağımızla ve atalarımızın haşmeti, torunlarımızın azameti Üç hilalli sancağımızla donatalım!
Mersinimizdeki tarihi miting için gece gündüz demeden büyük bir özveri ve fedakârlıkla birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışan MHP Mersin İl Başkanımız Zeynel Uğur Gölgeli’ye, çok kıymetli yönetimine, İlçe Başkanlarımıza, Ülkü Ocaklarımıza ve teşkilatlarımıza yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

Author

Share