ÖĞRENCİLERİN İLK ÇANTASI BU YIL DA BAŞKAN SEÇER’DEN

Author

Categories

Share

Başkan Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin “İlk Çantam” projesi kapsamında bu yılda 1. Sınıfa başlayan öğrencilere içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan okul çantası hediye etti.

Projenin 3. yılına girdiğini ve bugüne kadar toplamda 54 bin çocuğa okul çantası hediye etiklerini belirten Seçer, “Her yıl 18 bin çanta dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık. Okusunlar, iyi eğitim alsınlar, ülkemize katkı sunsunlar. Dünyada rekabet etmenin yolu eğitimli toplumdan, iyi yetişmiş insan kaynağından, iyi mühendislerden, bilim insanlarından geçiyor” dedi.

Eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyen Seçer, “Gelecek günlerde bu genç nesiller ülkemizi çok daha iyi noktalara getirecek” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın “İlk Çantam” projesi kapsamında Toroslar’daki 3 ilkokulda 1. sınıf öğrencilerine içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan okul çantası hediyesi etti. Proje kapsamında bu yıl okula başlayan toplam 18 bin 1. sınıf öğrencisine okul çantası teslim edildi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 3 yıl önce hayata geçirilen proje ile toplamda 54 bin çocuk ilk çantalarına Büyükşehir sayesinde kavuştu.

Okul müdürleri ve öğretmenlerle de bir araya gelip onların taleplerini de dinleyen Başkan Seçer’e ziyaretlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, mahalle muhtarları ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları eşlik etti.

Toroslar ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi’nde bulunan Toroslar Yusuf Bayık İlkokulu, Çukurova Mahallesi’nde bulunan Çavuşlu İlkokulu ve Yusuf Kılıç Mahallesi’nde bulunan Osmaniye İlkokulu’ndaki 1. sınıf öğrencilerini ziyaret eden Başkan Vahap Seçer, çocuklara ilk çantalarını hediye ederek yüzlerini güldürdü. Okullarda öğrenciler, öğretmen ve veliler ile bir araya gelen Başkan Seçer, öğrencilerle sohbet ederek yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla başarılar diledi. Öğrenciler de çanta hediyesi için Başkan Seçer’e çiçekler vererek teşekkür ettiler.

“Ailelerimize belediye olarak bir katkı sunmak istiyoruz”

Eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Başkan Seçer, “Bu yıl il genelinde toplamda 30 bin öğrencimiz 1. sınıfa başladı. 18 bin öğrencimize ilk çantalarını dağıtıyoruz. İçinde kalemliğimizden, boyama kalemlerine, boyama defterlerine, yazı defterlerine kadar 1. sınıftaki çocuklarımızın müfredatlarına, çalışmalarına uygun kırtasiye malzemelerini kendilerine çantalarıyla beraber hediye ediyoruz. Bir katkımız olsun istiyoruz. Bu derece yoğun ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde biz de ailelerimize belediye olarak bir katkı sunmak istiyoruz. Her yıl bunu yapıyoruz” dedi.

“Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık”

Projenin 3. yılına girdiğini ve bugüne kadar toplamda 54 bin çocuğa okul çantası hediye ettiklerini belirten Seçer, “Her yıl 18 bin çanta dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık. Okusunlar, iyi eğitim alsınlar, ülkemize katkı sunsunlar, insanlığa yararlı olsunlar. Bütün amacımız bu. Dünyada rekabet etmenin yolu eğitimli toplumdan, iyi yetişmiş insan kaynağından, iyi mühendislerden, bilim insanlarından geçiyor” ifadelerine yer verdi. Eğitime destek vermenin devletin görevi olduğuna işaret eden Seçer, “Sosyal devletin olmazsa olmaz ilkelerinin başında da bu geliyor. Biz de belediye olarak bir devlet kurumuyuz ve bu bilinçle bu sorumlulukla da zaten Mersin’de sadece yeni okula başlayan çocuklara çanta dağıtımı değil birçok alanda önemli katkılar veriyoruz” diye konuştu.

“Bu genç nesiller ülkemizi çok daha iyi noktalara getirecek”

Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime büyük önem gösterdiklerini ve eğitimin her alanında projeler üreterek öğrencilere destek verdiklerini kaydeden Seçer, Büyükşehir’in projelerinden söz ederek, “Eğitim merkezlerimizde şu anda hem üniversiteye hem LGS hazırlık sınıflarımızın kayıtları yapıldı. Bu yıl da yaklaşık 6 bin 500 öğrenciye hizmet vereceğiz. Onların sınav bedellerinden, ilk kazandıkları yıl eğitim burslarına, okuma salonlarında yiyeceğine, çayına, kahvesine, psikolojik desteğine kadar evlatlarımızla ilgilenmek bizim görevimiz” dedi. Seçer, “Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Velilerimizin ve öğretmenlerimizin eline sağlık, emeğine sağlık. Onların gayretleri ve çocuklarımızın mücadelesiyle, gelecek günlerde bu genç nesiller ülkemizi çok daha iyi noktalara getirecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Author

Share