PEŞ PEŞE GELEN DEPREMLERDEN ETKİLENEN MERSİN’DE BİNALARIN TAŞIYICILARI PATLIYOR!

Author

Categories

Share

Kahramanmaraş depremi ile günlerdir peş peşe ciddi bir biçimde sarsılan Mersin’de birçok binaların temelleri oynarken, taşıyıcı direklerde, duvarlarda çatlaklar ve patlaklar oluştuğu görüldü. Bazı semtlerde yan yatan apartmanlar boşaltıldı.

Çamlıbel mahallesinde binaları kontrole gelenler, ellerinde çekiçlerle çatlak patlak yerleri kırarak ev sahiplerine dolgu tavsiyesinde bulunuyor, konuttan ayrılırken de ‘Burası yıkılmaz diyemem’ diyerek kaderleriyle baş başa bırakılan hane sakinlerinin yüreğine korku salıyorlar.

Sonses.tv’ye açıklamalarda bulunan patlak ve çatlık konut sahipleri, kendilerine korku yükleyen kontrolcülerin ardından evlerinde yatamadıklarını bildiriyorlar.

Öte yandan Mezitli ilçesine bağlı Deniz Mahallesi’nde Baykent Sitesi, Yelişkent ve Kayısı kent siteleri yan yattı. Akdeniz siteler mahallesinde iki katlı bir binanın yıkıldığı öne sürüldü. Akdeniz İlçesi Mahmudiye, Bahçe ve Çamlıbel semtlerinde birçok apartmanın zemin katlarında çatlaklar oluştuğu bildirildi. Söz konusu yerlerde konut sakinlerinin açık alanlarda bekleşerek, yetkililerin kendilerine yardım eli uzatmalarını bekliyorlar!..

Mersin’de özellikle kumsal alanda ve eski binaların olduğu bölgelerde yurttaşların tedirginliğine kent yöneticilerinin, istenilen tedbirleri almamaları ve sessiz kalışları da dikkat çekiyor.

Suçlanan yetkililer ise Deprem bölgesinden gelen depremzedelerin yaralarını sarmakla meşgul oldukları, Mersin’i unuttukları görüldü…

Author

Share