PSİKOLOG ERTEK, “BAYRAMLARDA BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK DUYGULARIMIZ PEKİŞİR”

Author

Categories

Share

Psikolog Büşra Sarı Ertek, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak bayramın başta İslam âlemi olmak üzere tüm dünyaya barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diledi.

Psikolog Sarı Ertek, “Bolluk, bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla toplumsal bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olan 11 ayın sultanı Ramazan ayında tuttuğumuz oruçlardan sonra, bayram gününe kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı insanlar için arınma ve yenilenme vesilesidir. Kardeşlik, dayanışma ve paylaşma zamanıdır. Hüznün yerini sevince bıraktığı, sofralarımızda bu ayın getirdiği bolluk ve bereketin, gönüllerimizde huzurun eksik olmadığı, rahmetin üzerimize yağdığı bu ay; aile bağlarımızın güçlendiği, hoşgörü ve barış ortamını pekiştirdiğimiz bir aydır. Bayram coşkusuyla manevi bilincimiz yenilenir; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımız pekişir.

Bu kapsamda mutlu olmak kadar mutlu etmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde; sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak büyüklerimizi ziyaret etmeli, küçüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşarak bayram sevinçlerine ortak olmalıyız. Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Author

Share