Danışanlarına en iyi hizmeti sunabilmek için pek çok eğitim alan Psikolog Jale Köksal uyguladıkları terapileri ve hizmetleri ROTALife Dergi okuyucularına anlattı.

Sayın Jale Köksal okuyucularımız için kendinizi tanıtır mısınız?

Evli ve 2.5 yaşında bir kız annesiyim. Psikoloji bölümü mezunuyum. Bir süre İstanbul da yaşadım ve kurumsal eğitimler verdim. Bakanlık, valilik, belediye ve çeşitli derneklerin projelerinde yer alıp eğitimler verdim. Terapiler ve eğitimler dışında Azerbaycan Üniversitesi Kurucusu Salahaddin Halilovun’un asistanlığını yaptım.
Yaklaşık 3 yıldır rezonans terapisi ile danışanlarıma destek olmaktayım. Şuan Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi’nde görevime devam ediyorum.
Aldığım başlıca eğitimler;
İleri Düzey Rezonans terapileri eğitimi, Aile Danışmanlığı , Nefes Terapistliği (çocuk ve yetişkin), Oyun Terapisi, Nlp Practitioner ve Nlp Tranier, Montessori Eğitimi, Şema Terapi , WISC-R Zeka Testi Uygulayıcılığı.
Eğitim ve destek verdiğim kurum ve kuruluşlar; Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı , Gençlik ve Spor Bakanlığı, Niğde Valiliği ve Niğde Şönim, İstanbul’da üstün yetenekli çocuklara eğitim verdim. Şuan Özel Mersin Ortadoğu Hastanesinde Rezonans Terapileri uygulamaktayım.

Rezonans terapi nedir?

Rezonans kısaca maddelerin çevresine yaydığı frekansları kullanılarak vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir. Rezonans terapisi için kullandığımız cihaz Almanya kökenli olup rezonans teknolojisinin bağımlılıklar ve kilo vermeye odaklı özel şeklidir. Bu işlemi aşılamaya da benzetmek mümkün olabilir. Amaç alerjen ya da bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir “silkelenme” ve “temizlenme” hali yaratabilmektir.

Aç kalmadan, spor yapmadan diyet  yapıyor hissi olmadan kilo vermek mümkün
diyorsunuz nasıl?

Sağlıklı ve hızlı zayıflayabilmeniz için, ihtiyacınıza göre farklı yardımlarımız olabilir. Rezonans terapileri, iştahın azaltılabilmesi konusunda ün salmış olsa da farklı metabolizma problemleri ya da durumlar için farklı önerilerimiz de olabilir. Size kilo aldıran gıdalardan kolayca uzaklaşabilmenizi sağlıyoruz.

Hamur işleri, makarna-pilav, tatlılar, şeker ve diğerleri. Rezonans terapileri ile yapılan işlemi, sigara bırakmak için kullandığımıza benzer bir bağımlılık terapisinin, karbonhidratlar üzerinden uygulanması olarak da düşünebilirsiniz. Bu terapiyi, karbonhidrat grubu gıdalar üzerinden yaptığımızda iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri, çok da büyük çaba sarf etmeden, otomatikman azalır.

 

Tek seansta Sigara bırakma nasıl oluyor peki ?

Yapılan seans, sigara isteğini azaltır. Kısaca, terapiler sonrasında sigara isteği, çok net olarak hissedilebilir şekilde azalmakta, sigaranın dumanına karşı vücutta bir tepki oluşmakta ve seansa giren kişilerin hemen hepsinin söylediği gibi “vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali” yaşanmaktadır. Etki, -nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla tanıtılmadıkça- kalıcıdır. Sigarayı kolayca bırakmak için rezonans terapisi seansı sonrasında vücutta hızlı bir temizlenme olmakta ve bir iki gün içinde bünye, sigarayı gerçekte olduğu gibi, yani gerçek bir zehir olarak algılamakta ve sigara dumanına karşı doğal bir şekilde tepki vermektedir. Aslında, bu terapiler ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu “tolerans” hali ortadan kalkmakta, vücut, sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

Ya Sigarayı bırakmak istemiyorsam ?

Neoseans’ta sunduğumuz çeşitli terapi kombinasyonlarının ve uzun süreli desteğin ne amaçla kullanılacağı kişinin kendi seçimindedir; önerimiz tercihin sigaradan tamamen kurtulmak olmasıdır. Bunun içinde önce sigaranın verdiği keyif hissinin bağımlılıkla ilişkisini kendi içimizde kabul etmek, sonra da bu bağımlılıktan kurtulmayı amaç edinmek ön koşuldur.

Ne yapıyoruz? Bilmeniz gereken önemli kurallar
Rezonans terapilerinin tümünün detoks temizlenme amaçlı yapıldığını unutmayınız. Seansların öncesinde su içmeye başlamanız önemlidir çünkü uygulama sırasında vücudunuzda sıvı eksiği olmamalıdır. Çünkü vücuttaki temizlenme, uygulama sırasında başlamaktadır ve vücudunuz suya ihtiyaç duyacaktır. Size uygulanacak olanterapi Almanya kökenli olup rezonans teknolojisinin bağımlılıklar ve kilo vermeye odaklı özel şeklidir. Seansın sonrasındaki günlerde de özellikle çok su içmeniz ve vücudunuza temizlenme konusunda yardım edecek diğer kurallarımıza uymanız sigaradan kolayca kurtulabilmeniz açısından çok çok önemlidir. Seans öncesi son sigaranızı içiyorsunuz.Seansın hemen öncesinde sigara içmenizi isteyeceğiz.

Hem de her zaman içtiğiniz marka sigarayı. Çünkü terapi son içtiğiniz sigaralar üzerinden yapılacak. Yani, içeceğiniz ve küçük bir cam tüp içine söndüreceğiniz sigarayı “silinecek frekans örneği” olarak kullanacağız. Yani frekanslarla “aşılanma” ya da rezonans ile frekans temizliği denilen işlem son içtiğiniz sigara üzerinden olacak. Bu yüzden bu sigaranın genellikle kullandığınız marka sigaralar olması önemlidir. Bu kurala uyulması etkinliği arttırır.

 

Ve bir de Bölgesel İncelme Cihazınız var. Bu ne amaçlı kullanılmakta?

Alanında son teknolojilere sahip bölgesel incelme cihazımız ultrasonik ses dalgaları teknolojisini kullanarak karın, basen, bacak, yüz gibi bölgelerde depolanmış yağların ilk seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde giderilmesini ve kadınların korkulu rüyası olan selülitlerde de azalma sağlamaktadır. Vücuda göre ilk seanstan itibaren 3-5 cm incelme sağlamaktadır.

Ama ne var ki gebe olanlarda ve gebeli sürecinde olma ihtimali olanlarda, lohusalık döneminde olanlarda, kronik rahatsızlığı olanlarda, kanser geçmişi olan kişilere uygulanamıyor.

Rezonans Terapileri ve Bölgesel İncelme ile geniş bilgiyi almak için lütfen ücretsiz ön görüşmelerimizden faydalanın.

+90 533 406 83 33

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here