SANAT EVRENSEL BİR DİLDİR ASLINDA

Author

Categories

Share

Stilist olarak çalıştıktan sonra çocukluğundan beri var olan resim tutkusuna yönelip bu alanda ilerleyen ve yakın zamanda açtığı sanat atölyesinde kursiyerlerine eğitim vermeye başlayan Züleyha Arslan atölyesinde verdiği hizmetleri ROTALIFE okuyucuları için anlattı.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Resim sevdam çocukluğuma dayanır. Önceleri stilistlik üzerine çalışırken; ilerleyen zamanlarda çizgilerim karakaleme dönüştü, sonrasında yağlı boya ile tanıştım. Renklerle dans etmeye başladım. Birçok karma resim sergilerine katıldım. Uluslararası çalıştaylarda yer aldım. Kişisel sergi hazırlıklarım devam ediyor.

Daha önce Ankara ve Mersin’de farklı sanat merkezlerinde resim eğitmenliği yaptım. Resim ve hobi kursları verdim. Çalışmalarımı daha rahat ve özgür yapabilmek için kendi atölyemi açtım.

Züleyha’nın Atölyesi hikâyesini bizimle paylaşır mısınız?

“Züleyha’nın Atölyesi” yaklaşık 1 senedir her yaş grubu ile büyümekte. Hobi kurslarımızın içerisinde ‘yağlı boya, seramik, akrilik, sulu boya, ahşap boyama yer almaktadır.

Küçükten büyüğe, sanata gönül veren kursiyerlerimle güzel bir atölye ortamında samimiyet ve içtenlikle üretmeye devam ediyoruz.

Sanatla hayat çok güzel!

Author

Share