SEÇER: “BİZ ÇALIŞIYORUZ. SEÇİMLERİ KAZANACAĞIZ”

Author

Categories

Share

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ikinci dönem için de aday olacağını açıkladı. Seçer, partisinin ilçe kongresinde o sözleri yorumladı:

“Biz çalışıyoruz. Seçimleri kazanacağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olacaklar diye işaret ettiği belediye başkanları arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de yer aldı. Seçer, “Sayın genel başkanımız iradesini ortaya koydu. Biz çalışıyoruz. Seçimleri kazanacağız. Gelecek dönemde başarılı olmak için bizim düsturumuz birlik ve beraberlik olacak” ifadelerini kullandı. Mayıs ayında yapılan seçimlerde partisinin rakamsal bir yenilgi aldığına vurgu yapan Seçer, “Bizim ruhumuz yenilmedi. Bizim dünya görüşümüz yenilmedi. Bizim ilkelerimiz, prensiplerimiz yenilmedi. Biz o ilke ve prensiplerin arkasında sımsıkı duruyoruz” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Benim genel başkan olarak görüşüm, başarılı belediye başkanlarının görevlerini sürdürmeleri. Hele özellikle Ankara, İstanbul, Mersin, Adana gibi Antalya gibi bizim yeni aldığımız ve birinci dönemlerinde güzel çalışmalar yapılan belediye başkanlarını ikinci dönemlerinde daha başarılı olacaklarını, devir aldıkları sorunları kalıcı çözmek için çalışacaklarını biliyorum” diyerek aralarında Mersin’in de olduğu illerde Büyükşehir Belediye Başkanlarını yeniden aday göstereceklerinin sinyalini vermişti.
CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Yenişehir ilçe kongresinde genel başkanının bu sözlerini “Biz çalışıyoruz. Seçimleri kazanacağız. Sayın genel başkanımız iradesini ortaya koydu. Mersin hakkını alacak dedi. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana hakkını alacak. Belediye sayımızı artıracağız. Bunu güçlü örgütlerle yapacağız. Yorulan arkadaşımız dinlenecek. Daha cevvali gelecek. Daha istekli olan gelecek. Bizi başarıya taşıyacak olan gelecek” sözleriyle yorumladı.

“BULUTLAR DAĞILDI, TAŞLAR YERİNE OTURDU”

Siyasetin akıl, emek ve strateji işi olduğuna değinen Seçer, “Kurumumuz güçlü. Atatürk’ümüz var. Bizim için en büyük güç kaynağı. En büyük umutsuzluklarda bizim enerji kaynağımız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Bir seçim yaşadık. Elbette ki olumsuz yansımaları oldu. Ülkenin başındaki kara bulutlar daha da yoğun oldu. Daha kesif oldu. Hepimize bir kasvet çöktü. Ruhumuz sıkıldı. Çünkü sokakta halkta aynı duygulardaydı. Doğal olarak biz de etkilendik. Ama bizler milletvekilleri, belediye başkanları, partililer, örgüt başkanları Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanının çizdiği yolda, parti programı ve parti disiplini içinde yürümek ve bu buhranlı süreçten çıkma sorumluluğuna sahibiz. Zaman geçtikçe bulutlar dağıldı. Taşlar yerine oturmaya başladı” dedi.

“RAKAMSAL YENİLGİ ALDIK AMA DÜNYA GÖRÜŞÜMÜZ, İLKELERİMİZ YENİLMEDİ”

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarının yarattığı tartışmaları hatırlatan Seçer, “Yaşadığımız rakamsal bir yenilgi. Bu son seçimler. Bizim ruhumuz yenilmedi. Bizim dünya görüşümüz yenilmedi. Bizim ilkelerimiz, prensiplerimiz yenilmedi. Biz o ilke ve prensiplerin arkasında sımsıkı duruyoruz. Aldığımız aritmetik sonuç bizi sandıktan mağlup çıkardı. Ama dimdik ayaktayız. Ulusal kurtuluş mücadelesinin kurduğu bir parti kolay kolay yıkılmaz. Umutsuzluğu kapısından içeri sokmaz” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEYİ YANGIN YERİNE ÇEVİRENLERLE MÜCADELE EDİN”

Mücadele arkadaşlığının birbiriyle mücadele ederek enerji yitirmek olmadığını, rakiplerle mücadele etmek olduğunu kaydeden Seçer, “Mücadele arkadaşlığı dört duvar arasında mücadele arkadaşlarını eleştirmek değil, ağzına gelmeyecek sinkaf sözler sarf etmek değil. Kurumun, partinin genel başkanı hakkında kişisel menfaatler için caz cuz etmek değil. Mücadele arkadaşlığı, ülkeyi kaosa götüren, yangın yerine çeviren siyasi aktörlerle mücadele etmektir. Kol kola olmaktır. Omuz omuza olmaktır. Gelecek dönemde başarılı olmak için bizim düsturumuz birlik ve beraberlik olacak. Birlik ve beraberlik olursak, 14 mayıs 28 mayıs gecesinde olduğu gibi üzülerek değil, mutlulukla, umutla hazırlıklara başlarız. Başaracağız. Biz buradayız ve güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANI YAPAMIYORSA BAŞKA ARKADAŞIMA BIRAKACAK”

Bir belediye başkanının mesai mefhumu olmayacağını belirten Seçer, “Belediye başkanının gecesi gündüzü, kışı yazı olmaz. Tatili olmaz. Yerel yönetimler böyle alanlardır. Yoksa yapacak arkadaşıma bırakacaksın. Yenişehir’de oy oranlarına bakıyorum gayet güzel. Cumhur İttifakı hepsi hepsi yüzde 23.5. Akdeniz’den CHP’li aileler geliyor, CHP’nin oyu artıyor. Şimdi Cumhur İttifakının yüzde 23.5 olan oyunu indirebiliyor musunuz? Ona indirebiliyor musunuz yerel seçimlerde. O zaman iyi belediye başkanısınız. Siz oylarınızı yüzde 85’lere çıkarabiliyor musunuz? Herkesin belediye başkanı olabiliyor musunuz? O zaman başarılı belediye başkanınız” dedi.

“TÜRKİYE’DE DESTAN YAZAN BELEDİYE BAŞKANLARIN VAR”

Siyasetin artık kuru rekabetler, soyut söylemler ve düşmanlıklar üzerinden değil, somut hizmetler üzerinden yapıldığına işaret eden Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü:
“Siz ne yaptınız onu söyleyin bana? Hangi partilinin evine gittiniz? Hangi fakirin karnını doyurdunuz? Size çorbacı başkan dediler mi? Bizim şöyle bir hastalığımız var. Biz evimizin bahçesini görmeyiz, oysa bahçemiz şahanedir. Komşumuzun bahçesine hayran hayran bakarız. Senin yanında belediye başkanın var. Türkiye’de destan yazan belediye başkanların var. Sen o belediye başkanına kulp takacağına, metroyu engellemek için manşetler attıracağına sen belediye başkanını pozitif yönüyle gör. Hatası varsa ara kendisini. Hırsımızın esiri olmayım. Hırsımız aklımızdan ileri geçtiği anda hepimiz kendimize, partimize kötülük yaparız. Dediler ki maşallah sizin CHP’li çok çalışkan. Ama kendi kongreleri için çalışıyorlar. Vallahi bu azmi CHP iktidarı için, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı için harcasalardı şu an iktidardınız. Beğenirsiniz beğenmezsiniz utancınızdan yeri yedi kat dibine girersiniz girmezsiniz gerçeğimiz bu.”

Author

Share