SEÇER: “CHP BELEDİYECİLİĞİ GERÇEK BELEDİYECİLİKTİR”

Author

Categories

Share

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hakkı verilerek yapıldığı zaman gerçek belediyeciliğin CHP belediyeciliği olduğunu belirterek CHP’li belediye başkanlarının, ülkenin siyasal atmosferi içinde güç koşullarda görev yaptığını söyledi. Seçer, “Bizim aldığımız kararlar, yaptığımız işlemler, yolda yürüyüşümüz, aksırmamız tıksırmamız emin olabilirsiniz ki inanılmaz bir denetime tabi. Bizim hata yapma şansımız yok. Bu koşullarda, mevcut imkanlarla görev yapan tüm belediye başkanlarımızı ve çalışanları kutluyorum. Gerçekten büyük bir gayret gösteriyorlar” dedi.
Yenişehir Belediyesinin Yenişehir Çevreci Halk Kart tanıtımı ve Ambalaj Atığı Toplama ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı yapıldı.
CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in ev sahipliğinde yapılan törene CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de katıldı.
Konuşmasına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve ekibini projeden dolayı tebrik ederek başlayan Başkan Seçer, çevre temizliği, atık ayrıştırma gibi konularda toplumun bilinçlendirilmesi için belediyelerin yapacağı çalışmaların önemine işaret etti.
İlçe belediyelerinin katı atıklarını toplayarak Büyükşehir Belediyesine ait terfi istasyonlarına getirdiğini, buralarda toplanan atıkların düzenleme depolama alanına götürüldüğünü anlatan Seçer, “Toplanan atıkların ayrıştırılarak bize ulaştırılması bizi memnun eder. Bizim işimiz kolaylaşır. Ayrıca hepsini ayrıştırsak ekonomik değer olarak geri döner” dedi.

“DÜNYADA İYİ BELEDİYECİLİK DENİLİNCE AKLA SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELER GELİR”

CHP belediyeciliği hakkını verdiğiniz zaman gerçek belediyeciliktir. Dünyada iyi belediyecilik denilince akla sosyal demokrat belediyeler gelir” diyen Başkan Seçer, belediyelerin bir çevreyi yaratan, insanlara sosyal ve kültürel hizmetler sunan önemli kurumlar olduğuna değindi.
Seçer, “Merkezi hükümet makro anlamda politikalar yapıyor ama insanların yanında olan yerel yönetimlerdir. Merkezi yönetimdeki bürokratı vatandaş pek görmez. Oradaki siyasetçiyi de görmez. Ama belediye başkanını, meclis üyelerini, muhtarları, belediye çalışanlarını doğal olarak o bölgede yerelde yaşadığı için hep karşısında görür. Yerele, yerelin sorunlarına hakim olan belediyedir, belediye başkanlarıdır” dedi.

“HATA YAPMA ŞANSIMIZ YOK”

2019’da seçilen CHP’li 11 Büyükşehir Belediyesi ile 250’ye yakın il, ilçe ve belde belediyesinin olağanüstü çalışmalar yaptığını kaydeden Seçer sözlerini şöyle sürdürdü:
“Koşullarımız kolay değil. İktidar başka bir anlayış, farklı bir anlayış yöntemi ki gerginleşen siyaset, Türkiye’nin geldiği siyasal ortam, siyasal atmosfer, bu atmosfer içerisinde, siyasal gerginlikler içinde görev yapmaya çalışan belediye başkanları. Empati yapmanızı istiyorum. Bizim aldığımız kararlar, yaptığımız işlemler, yolda yürüyüşümüz, aksırmamız tıksırmamız emin olabilirsiniz ki inanılmaz bir denetime tabi. Bizim hata yapma şansımız yok. Bu koşullarda, mevcut imkanlarla hani kimse yürü ya kulum demiyor, kimse destek vermiyor. Herhangi bir kurum destek vermiyor. Bu koşullarda görev yapan tüm belediye başkanlarımızı ve çalışanları kutluyorum. Gerçekten büyük bir gayret gösteriyorlar.”

Author

Share