SEÇER “CHP’Lİ OLDUĞUNU HAYKIRAN ENDER BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BİRİYİM”

Author

Categories

Share

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin kongre süresinde manipülasyonlarla kavga çıkarmak isteyen gruplar olduğunu belirterek “Parti içi demokrasi. Tartışalım. Ama bunu bir memleket meselesi olarak görmeyelim. Memleketin meselesi hayat pahalılığıdır. Memleketin meselesi baskı, zulüm. Bunları dışarıda konuşmak lazım. Bunları dışarıda haykırmak lazım. Başarısız bir yerel seçim geçirir Türkiye’de başarısız olursak kavga edenlerin çoğu gider. Kavga etmeyen partililerime, emek eden partililerime olan olur” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Toroslar İlçe Örgütünün olağan kongresine katıldı. Kongrede partililere seslenen Başkan Seçer’in gündeminde, CHP’deki tartışmalı kongre süreci ve yerel seçimler vardı.

Seçer, “Mersin’de CHP son seçimlerde başarılı olmuş bir partidir. Bunun aksini iddia eden var mı? Yok. Türkiye’de var mı? Yok. Ama bu parti içerisinde olup derdi partiye katkı olmayan, iyi ya da kötü sonuçları beğenmeyen, hiçbir şeyi beğenmeyen aslında CHP’liliğinden de şüphe edebileceğimiz bazı grupların dışarıdan da tahriklerle ortaya attıkları bir kanı var. Mersin’de CHP 2018 seçimlerinde aldığı 304 bin oyu 385 bine çıkarmıştır. 2018 seçimlerinde 3 olan milletvekili sayısını 5 milletvekiline çıkarmıştır. 2002 yılındaki istisnai seçim haricinde ya 3 milletvekili ya 4 milletvekili çıkardı. 21 yıllık süreçte ilk kez 5 milletvekili çıkardı. Bunu görmek lazım. Güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.

“CHP MERSİN’DE GÜÇLÜDÜR, GÜÇLÜ KALACAKTIR”

Partililere “Biz 100 yıllık bir kurumuz. Bir kere kendimize gelelim” diyen Seçer, mahalle delegeliği seçimlerinde her dönemde gibi çekişmeler olabileceğini belirterek şunları söyledi:

Biz büyük bir aileyiz. Birbirimizi kalıcı kırgınlıklar yaratacak sözler etmeyelim, davranışlar yapmayalım. Eninde sonunda bu geminin içindeyiz ve hep birlikte devam edeceğiz. Moralinizi yüksek tutun. Mersin’de CHP güçlüdür. Güçlü kalacaktır. Sahipsiz değiliz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP ve öbür seçimde de CHP’li kalacaktır. Hiç kimse küçük hesapların peşinden gitmesin. Başta saray kaynaklı, diğer kendini buğday ambarında sanan kişilerin ortaya koyduğu stratejilerle, oynanan oyunlarla aklınız karışmasın. Arkadaşlar akıl var, fikir var. Biz önceki seçimlerde AK Partinin 4 puan gerisindeydik. Şu anda CHP AK Partinin 6 puan önünde. Hiç kimse, 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanının önüne set koyamayacak. 3 değerli ilçenin, büyük ilçenin belediye başkanı CHP’lidir. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’lidir. Haritada Mersin üzerinde CHP bayrağı asla silinemeyecek.”

“CHP’Lİ OLDUĞUNU HAYKIRAN ENDER BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BİRİYİM”

Parti içindeki bazı grupların belediye başkanlarını başarısızmış gibi göstermek istediğine değinen Seçer, “11 Büyükşehir Belediye Başkanımız başarıdan başarıya koştu, sadece kendi şehirlerinde değil, tüm Türkiye’de takdir edildi. Partili ne yapacak? Broşür dağıtacak, propaganda yapacak, kahvehanelere gidip anlatacak. Ama belediye başkanı başarısızsa köylüye ne anlatacak bu adam? Bunları konuşalım. Büyükşehir Belediye Başkanı Kurdali’ye ne yaptın, Arslanköy’e gittin mi bunları konuşalım. Ben CHP’liyim, yürekten konuşuyorum. Partim adına konuşuyorum. Türkiye’de CHP’liliğini haykıran ender belediye başkanlarından biriyim. Gurur duyuyorum” dedi.

“KONGRELERİN GERGİNLİĞİNE KAPILMAYIN”

Kongre süreciyle ilgili partililerin daha sakin olmasını, kalıcı kırgınlıklara mahal vermemesini isteyen Seçer sözlerini şöyle sürdürdü:

Parti içi demokrasi. Tartışalım. Ama bunu bir memleket meselesi olarak görmeyelim. Memleketin meselesi hayat pahalılığıdır. Memleketin meselesi baskı, zulüm. Bunları dışarıda konuşmak lazım. Bunları dışarıda haykırmak lazım. Seçimlere gidiyoruz. Moraliniz yüksek tutun. Kongrelerin gerginliğine kapılmayın. Mersin’i karıştırmayalım. Bu belediye kaybedilirse, başarısız bir yerel seçim geçirir Türkiye’de başarısız olursak kavga edenlerin çoğu gider. Kavga etmeyen partililerime, emek eden partililerime olur olan. Bunun da unutulmamasını istiyorum.

Author

Share