SEÇER: “ŞİMDİ BİRLİĞİ KONUŞMA ZAMANI”

Author

Categories

Share

Vahap Seçer, CHP Anamur kongresinde parti içi kliklere rest çekti. Partililere birlik çağrısı yaptı

CHP Anamur İlçe Kongresinde partililere seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Seçimlerde başarısız olduğumuz zaman CHP’nin kimliğiyle, gücüyle siyaset yapıp belli bir dönem sonra kendisine yer bulamadığı için gidip sayfiye yerlerinde, yazlıklarda, serin yaylalarda kalan siyasetçilere bir şey olmaz. Yaz ortasında, Anamur sıcağında çalışan, didinen partiliye olan olur. Partisi için, ülkesi için çalışanların yanında dimdik durduk. Kendi siyasi ikbali uğruna, menfaati uğruna partimi kullanıp menfaat sağlayanların yanında değil. Böyle başkan onların işine gelmiyor. Şimdi birliği konuşma zamanı ayrışmayı değil. Kırmızıyı maviyi ayrıştırma değil bir renk cümbüşü yaratma çabasında olmalıyız” dedi.

“MERSİN’İ AÇIK ARA YENİDEN KAZANACAĞIZ”

CHP Anamur İlçe Kongresi yapıldı. Divan başkanlığını Mersin Milletvekili Gülcan Kış’ın yaptığı kongrede Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de söz alarak partililere seslendi.

Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarının kendi görev alanlarında başarılı işlere imza attıklarını, tarih yazdıklarını belirten Seçer, “Önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi mevcut büyükşehir belediyelerinin hepsini alacak. Mersin’i açık ara farkla tekrar kazanacak. Bunu bastırarak, altını çizerek söylüyorum. 13 ilçemiz var. Batı’dan Doğu’ya doğru Tarsus, Çamlıyayla, Mut, Silifke, merkezdeki dört ilçemiz, 13 ilçesinin çoğunu Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Bunu hep beraber yapacağız. Bu zorlu, mücadele içeren bu yolda sonunda başaran Cumhuriyet Halk Partisi olacak” dedi.

“HİZMET YAPAN KARŞILIĞINI ALIR”

Mayıs ayında yapılan genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sıradan partiliden genel başkan Kılıçdaroğlu’na kadar herkesin elinden geleni yaptığına işaret eden Vahap Seçer, “Vatandaş gitti oyunu kullandı ama iktidar olmamıza Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı olarak seçtirmemize yeterli bir sonuç alamadık. Bu üzüntü vericidir ama dünyanın sonu değil. Bu kongrelerde tartışmamızı gerektirmez. Kongrelerde kavga etmemizi hiç gerektirmez. Televizyon ekranlarında Cumhuriyet Halk Partisi kimliğini kullanarak ahkam kesmeyle bir noktaya varılamaz. Çok yakın tarihte yerel seçimler var. Sabaha kadar size bunları anlatayım, sabaha kadar siz beni alkışlayın. Hizmetiniz varsa halkta karşılığınız olur. Şimdi bunları anlatacağız. Açalım Cumhuriyet Halk Partisinin tüzüğünü, tarihini anlatalım. Vatandaş acılı, vatandaş yoksul, çocuğunun sorunu olan vatandaş sağlık sorunu olan vatandaş sabaha kadar bunu anlatalım bir kulağından girer diğer kulağından çıkar. Karşısında sandıkta sıfır çekeriz. Eğer hizmet yapıyorsanız, karşılığını alırsınız” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE BAŞKAN İŞLERİNE GELMİYOR”

CHP’li belediye başkanları olarak yüklendikleri sorumluluğun biliciyle hareket ettiklerini, CHP’lilerin başını öne eğdirmediklerini kaydeden Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçimlerde başarısız olduğumuz zaman CHP’nin kimliğiyle, gücüyle siyaset yapıp belli bir dönem sonra kendisine yer bulamadığı için gidip sayfiye yerlerinde, yazlıklarda, serin yaylalarda kalan siyasetçilere bir şey olmaz. Yaz ortasında Anamur sıcağında CHP CHP diye çalışan, didinen partiliye olan olur. Kimsenin goygoyuna gelmeyeceğiz. Birbirimize sahip olacağız. Biz birbirimizi kucaklayacağız. Bizim görevimiz sizleri kucaklamak. Partisi için, ülkesi için çalışanları savunmak. Onların yanında dimdik durduk. Kendi siyasi ikbali uğruna, menfaati uğruna partimi kullanıp menfaat sağlayanların yanında değil. Böyle başkan onların işine gelmiyor. Alışılmış. Böyle gelmiş, böyle gider. Hayır. Böyle gelmiş, böyle gitmez. Biz bunu değiştirmek için buradayız.”

“HER KESİMDEN İNSANI KUCAKLAMAK ZORUNDAYIZ”

“Anamur’un sahili var. Dağ köyleri de var. 300 metrelik bahçesinde yetiştirdiği meyveyi satarak geçinen de var milyona milyon demeyen de var. Biz her kesimi kucaklamak zorundayız. Biz her partiden, her görüşten, her ekonomik durumdan insanları kucaklamak zorundayız. Yoksa sen bana, ben sana. Sen bana, ben sana yetmiyoruz. Partililerimizi birliğe davet edeceğiz. Ayrışmaya değil. Şimdi birliği konuşma zamanı ayrışmayı değil. Kırmızıyı maviyi ayrıştırma değil bir renk cümbüşü yaratma çabasında olmalıyız.”

Author

Share