ŞEHİDİMİZİN ANNESİ EĞİTİM HAYATINA DEVAM EDİYOR

Author

Categories

Share

Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, Toros Üniversitesini ziyaret ederek öğrenim hayatına Toros Üniversitesinde devam eden şehit annesi Sayın Ayla ÇİĞA’ya başarı belgesi takdim etti.

Ziyareti sırasında Sayın Valimize Toros Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ömer ARIÖZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA ve Toroslar Kaymakamı Sayın İbrahim ÇENET eşlik etti.

Sayın Valimiz şehidimiz Yiğitcan ÇİĞA’nın anneleri Sayın Ayla ÇİĞA’ya Toros Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nü kazanarak öğrenim hayatına başlamasından dolayı başarı plaketi takdim etti.

Sayın Adem KOCA, “Okumanın, öğrenmenin yaşı yok. Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek bizim düsturumuzdur. Koşullarımız ne olursa olsun, yaşımız ne olursa olsun elimizden geldiği kadar öğrenmeye, çalışmaya, gayret etmeye devam etmeliyiz. Devletimizin vatandaşlarına sunduğu birçok ücretsiz eğitim imkânı var. Bu imkanlardan yaralanmalı, evlatlarımıza örnek olmalıyız. Kalbimizde yeri dolmayacak şehidimizin annesi Sayın Ayla ÇİĞA Hanımefendi’yi en kalbi duygularımla tebrik ediyor, başarısının daim ve herkese örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Author

Share