TARSUS BELEDİYESİ ÜRETİYOR, HALK FAYDALANIYOR

Author

Categories

Share

Tarsus Belediyesi’ne ait topraklarda yetiştirilen ürünler, halkın faydasına sunulmaya devam ediliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü süs bitkileri, ağaç türleri, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tıbbi aromatik bitkiler, fideler ve meyveli türler yetiştirerek Tarsus’a artı değerler kazandırıyor. Yetiştirilen bitki ve ürünlerin sera ve fidanlıklarda tohum ve çelikle üretimleri gerçekleştiriliyor. Bu vesile ile hem halk faydalanıyor hem üretim teşvik ediliyor.

Tarsus Belediyesi çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da yaptığı üretim çalışmaları ile hem doğaya, hem vatandaşa hem de ekonomiye katkı sağlıyor. Belediye bünyesinde yetiştirilen ürünler halkın faydasına sunulmaya devam ediyor, belediye üretiyor halk faydalanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mevsime bağlı olarak bünyesinde süs bitkileri ve ağaç türleri yetiştiriyor. Yetiştirilen bitki ve ürünler sera ve fidanlıklarda tohum ve çelikle çoğaltılıyor. Yetiştirilen süs bitkileri ve ağaç türleri belediyeye ait yeşil alan ve parklarda değerlendiriliyor. Bu vesile ile peyzaj çalışmaları sayesinde kent güzelleşiyor.  Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü de bünyesinde tıbbi aromatik bitkiler, fideler ve meyveli türler yetiştiriyor. Belediye bünyesinde üretim için deneme alanları, seralar, bitki analiz laboratuvarı,  fide yetiştirme sahaları ve model üretim alanları bulunuyor.  Tarımsal gelişim ve çalışmaların çok önemli olduğu Çukurova Bölgesi’nde, vatandaşlara destek vermek ve onların geçim kaynağı olan ürünleri geliştirmek için bir dizi çalışma yapan Tarsus Belediyesi, fidanlık içerisinde halk için yetiştiriyor. Biberiye, lavantin, lavanta, defne, kekik, mercan köşk, adaçayı, melisa, zeytin, harnup, ceviz, incir, badem, alıç ve türevlerinin yetiştiği alanda çoğaltma ve üretim işlemleri gerçekleştiriliyor. Bu sayede bitkiler çoğaltılarak üreticilere ulaştırılıyor.

Üretilen ürünlerin ise belediye bünyesinde bulunan İşletme İştirakler Müdürlüğü’nde maliyetine satışları gerçekleştiriliyor.

Author

Share