TÜRK İŞ İNSANLARINDAN IRAK ÇIKARTMASI

Author

Categories

Share

Ülkemizin ekonomisine ve sosyal gelişimine katkı koymak üzere yola çıkan Türkiye- Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, ticareti genişletmek ve daha büyük bir pazar payı elde etmek adına güçlü yatırımcılar ile birlikte Irak’ta sıcak temaslarda bulundu.Türk şirketlerinden oluşan bir heyet ile Irak’ın Erbil-Süleymaniye- Basra-Bağdat- Musul – Duhok ve Necef kentlerini ziyaret eden TISİAD, bölgedeki iş insanları, yerel ve ulusal yetkililerle bir araya geldi. Bu görüşmede milyon dolarlarca yatırımların temelleri atıldı.

Türkiye-Irak Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nden (TISİAD) oluşan heyet, temasları kapsamında IKBY İmar Bakanı Sayın Dana Abdülkerim’i, Türkiye Erbil Başkonsolosu Sayın Mevlüt Yakut’u, IKYB Türkmen Bölge Bakanı Sayın Aydın Maruf’u, IKBY Sağlık Bakanı Sayın Dr. Saman Berzenci’yi, Tarım ve Su Kaynakları Bakanı Sayın Begerd Talabani’yi, IKBY Maliye Bakanı Sayın Avat Cenab Nuri’yi, IKBY Sanayi Ve Ticaret Bakan Yardımcıları Sayın Sarwar Kamal Rahem ve Sayın Ali Osman’ı, Süleymaniye Valisi Sayın Heval Ebubekir’i, Duhok Valisi Sayın Ali Tatar’ı, Erbil Ticaret Odası Başkanı Sayın Dara Celil El Hayat’ı, Süleymaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sayın Nevzad Gafur’u, Duhok Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ayad Hasan Abdulhalim’i, Irak İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Sayın Farsat Muhammed’i ve Irak’ta bulunan temsilcilerini ziyaret etti.


TISİAD Başkanı Mehmet Salih Çelik ise ziyarete ilişkin şu ifadelere yer verdi: “Irak’a gidiş amacımız ticareti genişletmek ve daha büyük bir pazar payı elde etmek. Komşu ülkelerdeki pazarı farklı yerlere kaptırmak istemiyoruz. Bunun için Türkiye’nin her bölgesinden iş dünyasını getirdik ve aralarında güçlü yatırımcılar var. Biz aradaki köprüyüz. Ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenmenin bilincinde durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Author

Share