ULU RESORT HOTEL’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ: AFETİN İLK GÜNÜNDEN DEPREMZEDELERE KAPILARINI AÇTI

Author

Categories

Share

Kahramanmaraş merkezli 11 ili yıkan deprem sonrası Mersin’deki Ulu Resort Hotel depremzedelere kapılarını açtı. Depremzedelerin barınma, beslenme, kıyafet ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayan hotel, devletten manevi destek bekliyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 11 il, 6 Şubat saat 04.17’de 7.7 büyüklüğündeki depremle sallandı. 9 saat sonra ise Elbistan’da 7.6’lık bir deprem daha meydana geldi. Felaketi yaşayan 11 ilde can kaybı 36 bini geçti. Deprem yüz binlerce insanı evsiz bıraktı. Bunun üzerine Türkiye ve dünyanın dört bir yanından 11 ile yardım yağdı. Çevre illerdeki bazı oteller kapılarını depremzedelere açtı. Bu otellerden biri de Mersin’in Gülnar ilçesinde bulunan Ulu Resort Hotel oldu.

Daha depremin ilk saatlerinde 3 binasını depremzedeler için boşaltan hotel, deprem sonrası hızlı refleks göstererek yaklaşık 250 depremzedenin barınma ihtiyacını karşıladı.

Depremzedelerin beslenme, kıyafet ve kişisel bakım ihtiyaçları karşılandı. Valilik, Ulu Resort Hotel’deki depremzedelere kıyafet yardımında bulundu.

Fakat Ulu Resort Hotel’deki depremzedeler gelecekteki akıbetlerine ilişkin endişelerini koruyor. Depremzedelere ilk günden itibaren yuva olan ve tüm ihtiyaçlarını karşılayan hotel yetkilileri, devletten manevi destek bekliyor.

Ulu Resort Hotel’den yapılan açıklama şöyle:

“Ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem afeti ile sarsılmış durumdayız. Bu büyük afetin meydana geldiği ilk gün itibari ile Ulu Resort Hotel hiçbir karşılık beklemeden kapasitesince biz depremzedeleri misafiri etmeye başlamıştır. Tüm ihtiyaçların karşılanması için İşletme Yönetimi ve duyarlı iş insanı Sn. İlhan ULU’nun bilgilendirmeleri ile Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Kaymakamlığı kanalıyla yardımlaşma seferberliği başlamıştır. Ayrıca depremzede vatandaşlara hizmetlerin aksamaması için yeni personel istihdamı yapılmış. Deprem afetinden etkilenmiş ve işletmede afetzede olarak bulunan vatandaşa için istihdam sağlamıştır.

İşletmede şu an için konaklamakta olan depremzede vatandaşların, “Yarınımız ne olacak? Daha ne kadar burada kalacağız?” gibi sorularla gelecek kaygılarını dile getirmişlerdir. İş İnsanı İlhan Ulu ise bu sorulara karşın, “Merak etmeyin devletimiz bu zorluğunda üstesinden gelir. Şu an tüm bürokratlarımız deprem bölgesinde görevliler gerekli çalışmalar yapılıyordur ve siz afetzede vatandaşlarımızda bu konularda bilgilendirileceksinizdir diye düşünüyorum. Bakanlık yetkililerimizin işletmemize teşrif edip sizleri ziyaret edecekleri kanısındayım, sizler ile görüş alışverişinde bulunacaklarını düşünüyorum. O zamana kadar “AYNI TASTAN” çorba içmeye devam edeceğiz. Kader birliği yapacağız. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Ayrıca Ulu Resort Otel’de deprem neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için, işletmenin misafir ettiği yine afet sebebi ile birçok yakınını kaybeden depremzede vatandaşlar ile birlikte Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmuştur.”

Author

Share