VAHAP SEÇER %73 GÖREV ONAYI ALDI!

Author

Categories

Share

Metropoll Araştırma Mersinlilere “Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” diye sordu. “Onaylıyorum” diyenlerin oranı %73’ü buldu. %45,1 oy ile seçilen Seçer’in aldığı %73 seviyesindeki bu yüksek onay Seçer’in sadece kendi seçmen tabanında değil AKP’li, MHP’li ve HDP’li seçmenler tarafından da onaylandığını gösterdi.

Metropoll Araştırma Şirketi, Türkiye genelinde yaptığı araştırmalar çerçevesinde Mersin’de de 13 ilçede tabakalı örnekleme yöntemi ile ağırlıklandırma uygulanarak 12- 22 Kasım tarihleri arasında toplam 3053 kişiyle görüşmüştür. Araştırma 0,95 güven sınırları içinde +-/1,74 hata payı ile gerçekleştirilmiş, alan çalışmasında CATİ (Bilgisayar Destekli Telefon Görmesi) yöntemi tercih edilmiştir.

Araştırma sonuçlarına göre Mersinlilerin Büyükşehir Belediyesinden memnuniyeti yüzde 70,7 olurken Başkan Seçer’den memnun olanların oranı yüzde 70,9 oldu.

Araştırmaya katılan vatandaşlara sorulan bir başka soru ise Vahap Seçer’den neden memnun oldukları. Mersinliler Seçer’den “halkın ihtiyaçlarını önemsediği”, “vizyon sahibi güçlü bir lider olduğu”, “tüm Mersinlilere eşit davrandığı”, “dürüst ve güvenilir olduğu” için memnun olduklarını ifade ettiler.

Metropoll Araştırma Şirketinin araştırma notunda, “2019’da yüzde 45,1 oy alarak seçilen Vahap Seçer’in desteğini yüzde 70 üstüne çıkararak Mersin’de tüm kesimlerce yüksek bir memnuniyet elde ettiği ve bu yüksek destekle siyaseten büyük bir başarıya ulaştığı görülmektedir” değerlendirmesi de yer aldı.

Author

Share