YOĞUN GÖÇÜN YAŞANDIĞI TARSUS’TA DEPREMDEN ETKİLENEN AİLELER SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ

Author

Categories

Share

Tarsus Belediyesi genç, çocuk ve yaşlı demeksizin bütün vatandaşların yaralarını sarıyor, deprem bölgesinden yoğun göçün yaşandığı Tarsus’a gelen vatandaşların sağlık muayenelerini düzenli olarak gerçekleştiriyor. Doktor,  hemşire ve sağlık ekipleri ile afet sonrası olası sağlık şikâyetleri ve kronik hastalıklar açısından vatandaşların muayenesini yapıyor, gerekli tedavileri başlatıyor.

Depremin olduğu ilk günden itibaren hem bölgeye yardımı hem de kente gelen vatandaşlar için desteklerini sürdüren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, belediye bünyesinde yer alan Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince sağlık taramasını gerçekleştiriliyor. Yoğun göçün yaşandığı Tarsus’ta sağlık personeli ekipleri tarafından, Kilikya Nehir Derneği Tarsus Şubesi, Tarsus Cem ve Kültür Evi, Mehmet Çelebi Spor Salonu ve Tekeliören Garip Baba Mustafa Cem Evi’nde kalan vatandaşlara sağlık taraması yaptı.

TARSUS BELEDİYESİ SAĞLIK SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Deprem felaketi sebebiyle kente gelen vatandaşların talepleri dinleyen ekipler tarafından tansiyon ölçümü, hap kontrolleri ve genel rutin sağlık taraması yapıldı. Ardından gerekli yönlendirmeler sağlandı.  Tarsus Belediyesi tarafından kent genelinde, deprem bölgesinden gelen vatandaşlara sağlık hizmeti devam edecek.

Author

Share