YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ

Author

Categories

Share

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını onur ve gururla kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılının da Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığıyla aydınlandığını kaydeden Başkan Kış, “Cumhuriyetimize daha çok sarılmak zorundayız” dedi.
Cumhuriyetin 2. Yüzyılına girilen şu günlerde Türkiye’nin her alanda daha çok kalkınmaya, barışa ve dostluğa ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Kış, dünyanın bir çok bölgesinde yaşanan savaşlara inat Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Yurtta barış dünyada barış” şiarıyla hareket edilmesi çağrısında bulundu.
“SAVAŞA İNAT BARIŞ”
Ortadoğu coğrafyasında yaşanan insanlık dramına dikkat çeken, Filistin’de masum çocukları, kadınları öldüren, savaşlarda dokunulmaması gereken hastanelere, ibadet yerlerine bomba yağdıran ve buralara sığınan insanları katleden İsrail vahşetini kınayan Başkan Kış, “Tüm dünyada savaşa inat barışın hakim olmasını diliyorum” dedi.
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını onurla ve gururla kutladığımız şu günlerde Cumhuriyetimizin kıymetini bilmeliyiz” diyen Başkan Hüseyin Kış, “Gelecek nesillerimize Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını anlatmalıyız. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması için tüm bireyler olarak üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” şiarıyla başta ülkemiz olmak üzere dünyanın tüm bölgelerinde barışı esas alarak hareket etmeliyiz” diye konuştu.
ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılının ülkemize barış, dostluk ve kardeşlik getirmesini diledi ve “Yaşasın Cumhuriyet” ifadelerini kullandı.

Author

Share