ÇİMİŞ ‘BU SPORA VE ATA LİNÇTİR’

Author

Categories

Share

Mersin’de sıradaşılığıyla tanınan Avukat Sezai Çimiş, ofisine atı ile gidince gündem oldu. Yaptığı bu ilginç davranışla meslektaşlarının tepkisine neden olan Çimiş, at ile ofisine gitme nedeninin ne bir eylem ne de hayvan haklarını ihlal etmek anlamına geldiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Buluklu’daki çiftlik evinde beslediği at ile iş yerine giden Avukat Sezai Çimiş Mersin’de günün konusu oldu. Atını haftanın birkaç günü ulaşımda kullanmaya karar veren Çimiş, meslektaşlarının ve Baro ‘nun tepkisine neden oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Sezai Çimiş, “Yaptığım bu davranışın ağır ekonomik koşullarla ilgisi yok. Akaryakıt fiyatlarının yüksekliği beni bu yola sevketmedi. Aksine atımın bakımıı ve masrafları, akaryakıt fiyatlarının çok daha üstünde. Bu davranışın insanların özel ofislerine besledikleri hayvan dostlarını götürmesinden bence bir farkı yok. Meslektaşlarımın bu konuya tepki göstermesini ve beni kamuoyunda linç etme girişimlerini anlamsız buluyorum. At benim en değerli hobim ve sevgim. Atıma daha fazla zaman ayırmamdan doğal ne olabilir ki. Onunla birlikte seyahat etmem, işe gitmem neden hayvan haklarını ihlal etmişim gibi düşünülüyor. Ben bütün sevgimi ona aktarıyorum. Onunla zaman geçirmem özgürlük alanımın içinde bir durum. Bundan sonra haftanın birkaç günü işyerime atımla gelmeye devam edeceğim.” Şeklinde konuştu.

Author

Share