“BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK”

Author

Categories

Share

Güzellik ve kişisel bakım konusunda uzmanlığını kanıtlayan, kaliteli hizmetin ve kalıcı olmanın en önemli unsuru olarak çok çalışmayı işaret eden Kuaför Ahmet Erten ile işinin inceliklerini, başarısının sırlarını ve 2020 yılının trend saç stillerini konuştuk.

  1. Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Ahmet Erten, 26 yaşındayım. Aslen Mardinliyim. Mersin’de doğdum ve büyüdüm. 2008’ den beri güzellik ve kişisel bakım sektördeyim. İşimi çok seviyorum ve önemsiyorum.

  1. Kuaförlük hayatınız nasıl başladı kısaca bahseder misiniz?

Meslek hayatıma 2008 yılında Kuaför Halil Erenler’de başladım. Orada 6 yıl çalıştım. Buranın meslek hayatımda vizyon görselliğe sahip olmamda çok katkısı oldu. Zamanla insanlarla olan ilişkiler, bir şeyler üretmek, insanlarla paylaşmak, saç tasarlamak, iletişim çok hoşuma gitti. Biraz şansımla ve daha önemlisi çok çalışarak sevdiğim branşı seçip başarıyı yakaladım. Şu an sektörde iyi bir yerde olduğumu düşünüyorum.

 

  1. İşletmenizde ne gibi uygulamalar gerçekleştiriyorsunuz?

Öncelikle her müşterinin yüz şekline, iç ve dış porsiyonlarına dikkat ederek tasarım oluşturulmalı aynı zamanda hangi renk kadını olduğu analiz edilip sonra renklendirme tavsiyesi yapılmalı. İşletmemizde yoğun olarak renklendirme, renk değişimi, mikro kaynak, yani kısaca saç tasarlıyoruz. Bunun yanında makyaj uygulaması yapıyoruz. Kuaför salonunda bulunması gereken her şeyi salonumuzda bulunduruyoruz. Uygulanması gereken ve insanın dış görünüşüyle ilgili ne varsa uyguluyoruz. Bunun dışında burada ağda salonumuz da mevcut.

  1. 2020 yılı trend saç stilleri ve yeni uygulamalar neler?

Saç modellerini genel olarak kuaförler belirliyor. Son zamanlarda ünlüler takip edildiği için saç modelleri daha da yaygınlaşıyor ve ünlülerin isimleriyle anılmaya başlıyor. Bizim bilgilerimizle müşterinin isteği birleşince geriye müşteri memnuniyetini izlemek kalıyor. Bence 2020 renklendirme olarak sıcak daha bej tonlar her zamanki gibi ön planda olacak sarışınlık vazgeçilmez tabiî ki de. Herkese görmek istediği, iyi hissettirecek işlemler yapmak tercihimdir. Ve bunu da söylememek olmaz; ufak dokunuşlar çok önemli.

  1. Bu kadar genç yaşta işletmenizi bu denli büyütmenin sırrı nedir?

En önemlisi iletişim yeteneği ve genel kültür sahibi olmak. Çünkü müşterilerin çoğunluğu salona bilinçaltında bu kuaförlerin bu özelliklerinden dolayı sadık kalıyorlar. Müşterilerin % 60’ını bu şekilde salona bağlı tutabilirsiniz. Nedeni ise;  kadınlar kendilerini daha güvende ve özel hisseder. Mesleğimizin zor tarafları var evet. Yorucu bir iş temposu. Bizim meslekte mesai kavramı yok. Bu yüzden kaliteli hizmetin ve kalıcı olmanın sırrı; çok çalışmak, daha çok çalışmak bence. Bu her işte böyle;  gerçekten bir şeyleri başarmak için çok çalışmak gerekiyor.

  1. Önümüzdeki yıllarda bu markayı nereye taşımak istiyorsunuz?

Güçlü bir şekilde şubeleşmek, kaliteli çizgisi belli olan, daha çok tercih edilen bir isim olmak ilk hedefimiz. Şu an Mezitli’deki yeni salonumuzu çok şık şekilde dizayn ettik. Kadınlar görselliği çok önemsiyorlar bizde onların görmek istediği şeyleri yapıyoruz.

Şu anki önceliklerimiz arasında maddiyat pek yer almıyor. Kaliteli hizmetle ismimizi büyütmek önceliklerimiz arasında.

Author

Share