BOTOKS YAPTIRACAKLARIN BİLMESİ GEREKENLER

Author

Categories

Share

Anamur’lu Dr Berkant Tunç Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra eğitimine  Ankara Tıp Fakültesi’nde devam edip, Mersin Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahide ihtisasını tamamladı. Tarsus Devlet Hastanesinde 3 kadar hizmet verip 2 yıla yakın zamandır kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermekte.

Botoks yapmaya başlanan 2002 yılından bugüne kadar çok şey değişti… Önceleri fazlasıyla mesafeli bakılan bu gençleştirici prosedür bugün birçok kişinin daha iyi görünmek için benimsediği bir güzellik rutini haline dönüştü.
Botoks uygulamasında olan bu yükselişe karşılık, ilk defa botoks yaptırmayı düşünen kişilerden aldığımız sorular ise yıllardır güncelliğini koruyor.
Biz de sık karşılaşılan sorulara istinaden Dr. Berkant Tunç ile bilmeniz gereken maddeleri ROTALİFE Dergi okuyucuları için  sıraladık.

Botoksun sizin için uygun bir çözüm olup olmadığını öğrenin!

Mimik hareketlerine bağlı kırışıklıkları olan veya yeni oluşmaya başlayan kadın veya erkek iseniz botoks size uygun bir çözümdür. Mimik hareketlerine bağlı oluşarak sizi en az 10 yıl daha yaşlı gösteren kırışıklıklar en sık göz kenarları, alın ve kaş ortasında oluşmaktadır. Botoks bu bölgedeki kırışıklıklar için oldukça etkilidir

Herkese botoks yapılır mı?

Bazı kişilerde göz kapağı fazlalığı oluyor ve botoks yapılınca göz kapağı fazlalığını artmış oluyor. O zamanda hastalar botokstan sonra göz kapaklarım ağırlaştı. Yorgun gözükmeye başladım gibi geri dönüşler alıyoruz. Bu gibi durumlara dikkat etmek gerekiyor.  Bu gibi mağduriyetler yaşamamak için önerimiz hem göz kapağı estetiğini hemde botoksu yapabilen Estetik cerrahların fikirlerini almaları.

İyi Bir Doktor Seçmek ve Ona Karşı Samimi Olmak Önemlidir!

Botoks temelde mimik kasları içine yapılan bir enjeksiyon işlemidir. Bundan dolayı işlem yüz mimik kaslarını ve yüz anatomisini iyi bilen uzman bir hekime yaptırmak en doğrusu olacaktır.

Bireysel olarak mimik kaslarındaki farklılıklar ve maksimum verim açısından ideal sonuç için tecrübe de çok önemlidir.

Botoks işlemi hakkından doktorunuza aklınızdaki tüm sorunları tatmin olana kadar yöneltin ve bekletiniz hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanız çok iyi olacaktır. 

Botoks Uzman Hekimlerin elinde oldukça Güvenilirdir Çünkü…
Dünyada botoks kullanımı ilk uygulandığı günden bugüne istikrarlı bir şekilde artıyor. Bunun arkasında başlıca 2 sebep vardır:
İlki; Botoks Yaptıranların Memnuniyet Oranının Çok Yüksek Olması

İkincisi; Güvenli Bir Kozmetik İşlem Olması
Estetik sektöründe bir işlemin dünyada yaygınlaşmasını en çok etkileyen iki faktörden biri memnuniyet oranı ise diğeri de işlemin güvenilirliğidir.

Botoks işleminin ise olası ciddi yan etkiler ile ilgili neredeyse kusursuz bir özgeçmişi var.
FDA’nın raporlarına göre 14 yıl süresince takip edilen yüz binlerce botoks işlemi içinde ciddi sayılabilecek oldukça az yan etkiyle karşılaşıldı.

Uzun senelerdir gerçekleştirdiğimiz binlerce botoks işleminden sonra biz de hiçbir ciddi yan etkiyle karşılaşmadığımızı eklemeliyiz.

spot: Botoks sadece estetik amaçlı değil, şaşılık tedavisi, terleme engelleyici tedavi, migren ve birçok sinirsel hastalıkta tedavi amaçlı yıllardır güvenle kullanılıyor.

Botoksun güvenilir bir işlem olması yalnızca konusunda uzman estetik cerrah ya da deri ve zührevi hastalıklar uzmanı tarafından uygulandığı koşullarda geçerli olabilir.
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmamış işletmelerde kalitesi düşük ürünlerle yapılan işlemler güvenli değildir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Author

Share