Sayın Melisa Soydemir lütfen okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz?

Mersin doğumluyum. Evli ve üç çocuk annesiyim. ilk, orta, lise öğrenimimi Mersin’de tamamladıktan sonra Ankara Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra bir çok farklı sektörde yöneticilik yaptım. Fakat gönlümdeki ve hayalimdeki ‘kozmetik sektörü’ idi. Eşimle evlendikten sonra İstanbul’da yasamaya başladık. Bir çok farklı sektörde hep kendi işimi yönettim. Bunlar; pazarlama yöneticiliği, gayrimenkul, gıda, kozmetik, mağazacılık, kişisel gelişim eğitmenliği, kalite standartları yönetimi gibi görevlerdi. Ayrıca kişisel gelişim konularında kurumsal firmalara bir çok eğitim verdim. Bunun yani sıra İstanbul’da ve Londra’da bir çok eğitim aldım. Beden dili, etkili iletişim ve NLP konularında sürekli kendimi geliştirerek profesyonel anlamda eğitmenlik yaptım. Kozmetik ve bakim sektörü her zaman benim içinde olduğum bir sektördü. Diğer sektörlerde faaliyet gösterirken bile kozmetik sektöründen hiç kopmadım.

Glowing Beauty hikayesini bizimle paylaşır mısınız?

Girişimci ve vizyoner tarafım hep ağır basıyordu. Yapmam gereken şeyleri biliyordum. İlk olarak Glowing Beauty’i Türk patent enstitüsüne kaydettirdim. Fırsatları oluşturduktan ve şartların olgunlaşmasını bekledikten sonra iddialı bir şekilde sektöre girdim. Ve kendi markamı yaratarak “yeni nesil bir butik güzellik merkezi” açtım. Uzmanlık eğitimlerimi bu işin duayenlerinden aldım. Tamamen profesyonel, çok güçlü bir ekibe sahibim. Gerçek uzman kişiler ile çalışıyorum. Glowing Beauty® ailesi olarak eğitime ve gelişime çok önem veriyoruz. Uzmanlarımı sürekli olarak yeni eğitimlere gönderiyorum. Kendi kariyerim içinde gidebildiğim son noktaya kadar gideceğim. Microblading de PHİ artistim şu anda.
Ulusal ve Uluslararası fuarları yakından takip ediyoruz. Mümkün olduğunca katilim göstermeye çalışıyoruz ve yenilikleri takip ediyoruz.

Glowing Beauty by Melisa Soydemir olarak Vizyonumuz sektörde kendimizi sürekli yenileyerek gelişmektir. Arzumuz; Kaliteli ve lüks güzellik bakim hizmetlerini, ulaşılabilir fiyatlar ile tüm kadınlara sunmaktır. Misyonumuz eğitim, sürekli gelişimdir. Gayemiz hep daha iyisini müşterilerimize sunmaktır.

 

Sayın Perihan Bilgen Özgediz okuyucularımız için bize kendinizi tanıtır mısınız?

1985 Mersin doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Mezunuyum. Başarısızlıklarla dolu geçen okul hayatımdan sonra gerçek kimliğimi ve dünyaya geliş amacımı keşfettim. Hiçbir zaman başarılı bir öğrenci olamadım, sınıfta kaldım, Lise ’de Türkiye’de okuma hakkım elimden alındı.

Bir dizi yurtdışı macerasından sonra ağır basan özlem ve yalnızlık duygularıyla baş edemeyerek yeniden Türkiye’ye döndüm ve üç sene boyunca evde kendi kendime ders çalışarak açıktan liseyi bitirdim.

Peki sonra neler oldu?

Başarısız değil sadece farklıydım ve bu durum elbette başarının ders notlarıyla ölçüldüğü zamanlarda toplumda yer edinememek ve ‘senden hiçbir şey olmaz’ sözlerini işitmek için geçerli bir nedendi. Dönüp baktığımda tüm başarısız saydığım tecrübelerime teşekkür ediyorum. Çünkü başarısızlık yoktur sonuçlar vardır. Bir yola girer ve bir sonuç alırız. İstediğimiz sonucu alıncaya kadar da mücadeleyi bırakmayız. Düştüğümüzde ya daha güçlü yere basıp ayağa kalkar, ya da elde etmek istediklerimize ulaşmaya ne kadar yakın olduğumuzu bile bilmeden vazgeçer, yoldan döneriz. Bu bir seçim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here