CHP’Lİ BAŞKAN, DEPREM GÖÇÜ BAŞLAYINCA KİRALARI ARTIRAN EV SAHİPLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Author

Categories

Share

“BUNUN ADI FIRSATÇILIK”

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, deprem göçünü fırsat bilen ev sahiplerinin ev kiralarını artırmalarına tepki gösterdi. Depremzedelere kiralanacak konutların makul fiyatlarla kiralanması çağrısında bulunan Seçer, “Millet olma bilinci zor günlerde ortaya çıkar” dedi. Seçer, deprem bölgelerinden Mersin’e gönderilen Suriyeli sığınmacıların da Orta Anadolu illerine yönlendirilmesini de önerdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halk TV yayınına katılarak Mersin’e yönelen deprem göçü, ev kiraları ve Suriyeli sığınmacılar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Maalesef Mersin’de kira artışları var” diyen Başkan Seçer, bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığının yasal düzenlemeler yapması gerektiğini ancak bu yönde bir adım atılmadığını söyledi.

Konuyu Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle de görüştüklerini, onların da bir yol aradığını ifade eden Seçer, “Bu konuda insanların vicdanına seslenmek lazım. İnsafına seslenmek lazım. Bu da bir fırsatçılıktır. Deprem yaşanmış, Türkiye’de bir felaket var. On ilde milyonlarca insan mağdur olmuş. Bu kış günü açıkta kalmış. Sizin konut sahibi, mülk sahibi olarak insaflı olmanız, vicdanlı olmanız lazım. Bırakın fiyat artışını sizin fiyatlarda indirim yapmanız lazım. Deprem bölgesinden gelen ailelere ayırıcılık yapmanız lazım” dedi.

Mersin’in bu tip şeylerle anılmasına belediye başkanı olarak üzüldüğünü kaydeden Seçer, “Konut sahiplerine sesleniyorum. Depremzedelerin yardımcısı olun. Onları bağrınıza basın lütfen. Onlara konutlarınızı makul fiyatlara verin hatta indirimli verin.  Millet olma bilinci zor günlerde ortaya çıkar” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, deprem bölgesindeki Suriyeli sığınmacıların Mersin’de yönlendirilmesiyle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

Sığınmacıların Mersin’e gelişinin sürdüğünü ifade eden Seçer, sığınmacıların Orta Anadolu illerine yönlendirilmesini önerdiklerini söyledi.

Author

Share