CHP’Lİ BAŞKANDAN O PANKARTLARA TEPKİ: ÇİRKİN PANKARTLAR TESADÜF OLAMAZ

Author

Categories

Share

Bursaspor ile Amedspor arasında oynanan futbol karşılaşması sırasında Bursa tribünlerinde açılan ve 1990’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlere gönderme yapan pankartlara CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den de tepki geldi. Seçer, “Çirkin pankartlar tesadüf olamaz. Bu karanlık zihniyete sessiz kalınması kabul edilemez” dedi.

TFF 2. Ligde mücadele eden Amedspor, Bursaspor deplasmanına konuk olduğu maçta hem saha içinde hem saha dışında fiziksel saldırıya uğradı.

Karşılaşma sırasında ve sonrasında yaşanan şiddet olaylarının yanı sıra Bursaspor tribününde açılan 3 pankart da hem spor kamuoyunun hem siyasilerin tepkisini çekti.

Bursaspor tribününde Beyaz Toros araba resminin yanı sıra Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım adlı bir şahsın resminin işlendiği pankart da açıldı.

Aynı tribünde, JİTEM kurucusu olduğu ileri sürülen, üzerindeki sır perdesi yıllardır aralanamayan Cem Ersever’in resminin işlediği pankart da açıldı.

Üç pankartında ortak özelliği, 1990’lı yıllardaki faili meçhul cinayetler dönemine gönderme yapılıyor olması.

Diyarbakır kulübü olan Amedspor maçında açılan bu pankartlara CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de tepki gösterdi.

Vahap Seçer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bursaspor-Amedspor maçındaki çirkin pankartlar tesadüf olamaz. Bu karanlık zihniyete sessiz kalınması kabul edilemez. Birlik ve beraberliğimize kast eden bu şiddet, nefret, öfke ve hoşgörüsüzlük sarmalı artık sona ermeli, sorumlu olanlar hesap vermelidir.”

Author

Share