GÜLNAR’DA KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİNE YEMLİK ARPA DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Author

Categories

Share

Gülnar’da, Tarım ve Orman Bakanlığımızın sübvanse ettiği, Gülnar Belediyemizin destekleriyle, Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği tarafından ilçede küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği üyelerine yemlik arpa dağıtımı yapıldı.

Çiftçilerimiz hayvanlarını devletimizin destekleri sayesinde uygun şekilde aldıkları arpalarla besleyecek. Gülnar Pazar yerinde gerçekleşen dağıtıma; Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Gülnar Temsilcisi Mustafa Değirmenci ile katılım sağlayıp küçükbaş hayvan yetiştiricileri ile bir araya geldiler.

Üreticilere her anlamda destek olmaya çalıştıklarını belirten Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; Gülnar’ın hayvancılıkta daha da kalkınmasını sağlamak amacıyla Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliğinin bu çalışmasına bizde Gülnar Belediyesi olarak destek olduk. Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Mersin Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciliği Birliği işbirliğinde, Belediyemizin ulaştırma, nakliye desteğiyle, uygun bedelle ilçede küçükbaş hayvan yetiştiricisi çiftçilerimiz için tahsis edilen yemlik arpaların dağıtımı gerçekleştirildi. Hizmette emeği geçen başta Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan’a, Gülnar Temsilcisi Mustafa Değirmenci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tüm büyükbaş, küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize ve üreticilerimize hayırlı, bereketli yıllar diliyorum” dedi.

Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Gülnar Temsilcisi Mustafa Değirmenci konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bugün ilçemizde küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize yemlik arpa dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Allah devletimizden, milletimizden, bakanlığımızdan ve belediyemizden razı olsun. Çiftçilerimiz hayvanlarını devletimizin destekleri sayesinde uygun şekilde aldıkları arpalarla besleyecek. Bu dağıtımın nakliyesinde de maddi ve manevi destek olan Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan Ünüvar’a teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız geçen yılda yoğun kar yağışında gece gündüz demeden yetiştiricilerimizin kapanan yollarını açıp, ihtiyaçlarını karşılamıştı. Zor günlerimizde her zaman yanımızda olan, Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun ” diye konuştu. Dağıtımda yemlik arpalarını alan, İlçede küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlar da her zaman yanlarında olan Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar’a teşekkür ettiler.

 

Author

Share