“ATÖLYE TADINDA BULUŞMALAR” DENİZCİLİK ALANINDA DEVAM EDİYOR”

Author

Categories

Share

Mersin Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Atölye Tadında Buluşmalar, Denizcilik Alanı Etkinliği”, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Baykal BAŞDEMİR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kutlutekin BAŞ, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem ŞİMŞEK, sektör temsilcileri Sayın Murat ARSLAN, Sayın Oğuzhan SARIAKÇALI ve Sayın Malik DURMUŞLU’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Mersin Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 33 öğrencimizin sektör temsilcileriyle bir araya geldiği etkinlikte Sayın Adem KOCA, “Bugün Mersin Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 33 öğrencimiz, sektör temsilcileriyle bir araya geliyor. Tüm dünyada nitelikli iş gücü açığı ve istihdam sorunu olduğu bilinmektedir. Bu anlamda mesleki eğitim gören öğrencilerimiz ile sektör temsilcilerinin buluşması, gençlerimizin ve yeni bir yüzyıla hazırlanan ülkemizin geleceği açısından çok kıymetlidir.

Güçlü bir Türkiye için gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak yetişmeleri, öncü olmaları, uzmanı oldukları alanda istihdam olanaklarından azami derecede faydalanmaları biz eğitimcilerin temel amaçlarındandır. Kendini geliştiren, mesleki alanında uzmanlaşan, gelişime ve değişime açık olan insan hayatı boyunca kazanacak, kendine de çevresine de milletine de en yüksek faydayı sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle etkinliklerin başarıyla sürdürülmesini temenni ediyor, projede emeği geçen tüm sektör temsilcilerimize, bugün burada konuşmalarını yaparak çok değerli bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm konuşmacılara, tüm meslektaşlarıma ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerime en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Tematik olarak belirlen 7 ana alana yönelik 7 mesleki ve teknik eğitim okulunda öncelikle atölye imkânları göz önüne alınarak Mersin Atölye Tadında Buluşmalar adlı etkinlik serisi devam edecektir.

Author

Share