MİYPAY

Author

Categories

Share

İçel İdman Yurdu ruhunu yaşattığı Mersin İdman Yurdu’nun sonunda ismini de almayı başardı. Artık kulübün ismi Yeni Mersin İdman Yurdu oldu. Kurumsal yapısı ise artık bir Anonim Şirket.
Hayırlısı diyelim.
Aslında yönetimin İçel İdman Yurdu ismini terk edeceğinin ilk gayri resmi açıklaması ise MİYPAY uygulaması ile oldu. Dün Divan otelinde yapılan toplantıda belki de ilk kez Mersin İdman Yurdu ismini bir proje ile yan yana görmek beni açıkçası mutlu etti. Bugüne kadar kulübü yaşatmak için sadece yerel idareler, STK’lar ile iş ve ekonomi dünyasından  maddi destek isteyen pragmatist bir formül üzerinden hareket eden yönetim tarzı yerini ilk kez bir projeye terketti. Bu da kulübün geleceği adına açıkçası A.Ş.  gibi yeni bir başlangıç.
Peki nedir MİYPAY.
Bu işin püf noktasında kullanıcı sayısı var. Ne kadar çok kullanıcı o kadar çok destek demek. Bir elektronik cüzdan MİYPAY. Uygulamayı indirdikten sonra ödemelerinizi ve para transferlerinizi bu sistem üzerinden yapıyorsunuz. Bu sistemde alacağınız ürünü anlaşmalı noktalardan daha ucuz alıyorsunuz , hem kendi bütçenize katkı sağlıyorsunuz, hem de kulübünüze destek oluyorsunuz. Ayrıca anlaşmalı firma ve kuruluşlar da müşteri kapasitesini arttırmış oluyor. Anlayacağınız bu sistem tam “Win To Win”..
Bu projenin üst kimliği olan Exenpay firmasının CEO’su Mersinli olduğu için ilk pilot uygulama Mersin İdman Yurdu ile başladı. Kentlilik ve aitlik duygularının fazlaca yerleşmediği kentimizde başarı elde edilebilir mi bilmiyorum ama iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Bu eko sistemin işlemesi bir tarafa, yönetimin ilk kez ekonomik odaklara bir proje ile dokunmasını önemsiyorum.  Bugüne kadar kentin ekonomik odakları için “gayya kuyusu” olan kulüp, bu proje ile kentle ilk kez el sıkışacak, aynı şartlarda masaya oturacak aslında.
Sürdürülebilirlik bu proje için hayati önem taşıyor. Her şeyden önce iyi anlatılmalı bu proje kamuoyuna. Ağır ekonomik koşullarda hayatını sürdüren bir topluma Mersin İdman Yurdu kimliğinin dışında da haklı gerekçeler sunulmalı.  Yani kredi kartı ile aldığın 100 liralık bir ürünü MİYPAY ile yüzde 5 ya da yüzde 10 indirimli alacağı üstüne basa basa anlatılmalı.
Yönetim bu projeye kentin mülki, yerel ve ekonomi liderlerini paydaş yapmalı. Bu isimlerin liderliğini yaptığı kuruluşlarla protokol imzalamalı hatta bu isimleri bu projenin reklam yüzü olarak bile kullanmalı.
Bu sistemlerde projenin devamlılığı kadar tanıtımın devamlılığı da esastır. Digital platformda satış yapan firmalar bütçesinin önemli kısmını bu uğurda harcıyor. MİYPAY da yeterli kullanıcı sayısına ulaşmak için, reklam tanıtım faaliyetlerini geniş bir skalada planlamalı. Proje devam ettikçe tanıtımda aynı paralel kulvarda devam etmeli hem de agresif bir şekilde.
Evet…
 Dün Mersin İdman Yurdu için anlamlı ve güzel bir gündü.
Hem yeni ismi tescillendi hem de kendi ekonomisini oluşturacağı üretken bir proje hayata geçirdi.
Umarım biri manevi diğeri maddi olan bu iki keyifli haberin uzun süre tadını çıkarırız.

Author

Share