Başkent üniversitesinde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlayıp Mersin’e dönerek aile şirketi olan Doğuş Elektrik’te yöneticilik hayatına başlayan, aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan GİŞKAD ve Marina Lions üyesi Mehpare Cirit Avar başarı hikayesini bizlerle paylaştı.

Sayın Mehpare Cirit Avar bize kendiniz tanıtır mısınız?

2007 yılında TED Mersin Kolejinden mezun olup aynı yıl Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü kazanarak Ankara’ya yerleştim. Üniversite yıllarında çeşitli yöneticilik, liderlik ve birçok kişisel gelişim eğitimlerine katılarak kendimi uzmanlaşmak istediğim alanlarda geliştirmeye başladım. Üniversite 4. sınıfta iş başında eğitim projesi kapsamında Europower Enerji A.Ş. firmasının dış ticaret departmanında ithalat ve ihracat süreçlerinin yönetilmesi görevini üstlendim. Sonrasında 2011 yılında onur derecesiyle üniversite eğitimimi tamamladım. Ekonomi Hukuku yüksek lisans programına başladım ve aynı zamanda Rusça dil eğitimi aldım. 2013 yılında Mersin’e dönüş yaparak aile şirketimiz olan Doğuş Elektrik’te çalışmaya başladım.

Girişimci İş Kadınları Derneği üyesi, TED Mersin Koleji Mezunları Derneği kurucu yönetim kurulunda ve Marina Lions Kulübünde sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktayım. Evliyim ve bir erkek çocuk annesiyim.

Doğuş Elektrik hikayesini bize anlatır mısınız?

Firmamız 35 yıldır sektöründe faaliyet gösteren Ömer Cirit tarafından kurulmuştur. Çocukluk yaşlardan itibaren bu mesleğin içinde olan, işin her aşamasını bilen kurucu ortak Ömer Cirit 2002 yılında işi sıradan olmaktan çıkarmak ve Mersin’e bir can daha katmak amacıyla yeniden doğmak anlamı güderek Doğuş Elektrik’i kurmuştur.

İlk olarak, Mesudiye Mahallesi / Mersin adresinde kurulmuş olan işletmemiz, hali hazırda 2 Adet avize Showroomu, 2 Adet Elektrik Mağazası ve kapalı alana kurulu olan antrepomuzda 40.000’e yakın ürün çeşidi ile değerli dostlarımızı elektrik ve aydınlatmada kalite ve hizmetle buluşturmaktayız.

Firmamızda, her türlü elektrik ve aydınlatma malzemelerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmekle birlikte taahhüt ve proje işleri de yapmaktayız.

 

Devam eden projeleriniz nelerdir?

Mersin’de konumlanmış olmamızın yanı sıra Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi şehirlerine ekibimizle birlikte 7 yıldır hizmet götürmekteyiz. Taahhüt bölümünde ise elektrik ve elektronik mühendisimizin önderliğinde enerji nakil hattı çalışmalarımız, her türlü fabrika, bina, sanayi bölgeleri ve kurumların trafo tesis kurulumları, elektrik iç tesisat, proje ve taahhüt işleri, ölçüm, kontrol ve raporlama gibi elektrik denince akla gelebilecek birçok aşamada varız. Alt yapıdan başlayarak kurulum ve en sonda aydınlatma aşamasına kadar anahtar teslim projeleri gerçekleştirmekteyiz.

Hali hazırda otoyol ağı üzeri enerji nakil hattı çalışmalarımız, Mersin’de birkaç fabrikanın aydınlatma kapasitesi artırımı projesi, Adana Organize Sanayi bölgesinde bir fabrikanın tavan aydınlatması projesi, Antakya’da birkaç firmanın eski armatürlerinin led armatürlerin dönüşümü ve Şanlıurfa’da eski Floresanların LED floresanlarla değişimi ve Gaziantep’te 4 adet okulun kablo, aydınlatma armatürleri, elektrik malzemeleri ve anahtar priz işleri devam eden projelerimiz arasındadır.

Geleceğe dair hedefleriniz nelerdir?

Biz sürekli hedeflerini gözden geçiren, bulunduğu noktayı kontrol eden ve vizyonu doğrultusunda kendini geliştirmeyi seven bir firmayız. Bu çerçevede en büyük hedeflerimizden biri ekibimizin kalitesini daha da arttırarak onların çalışma refahını sürekli iyileştirmek, mutlu olmalarını sağlamak ve dolayısıyla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit edip onların da mağazalarımızdan huzurla ayrılmalarına vesile olmak

Ayrıca tabi ki dijitalleşmenin artık kaçınılmaz hale geldiği günümüzde, alt yapısını kurduğumuz ve satışa başladığımız web sitemizi iyice büyütmek, e-ticaretimize can katmak, projelerimiz arasında yer alan farklı bazı şehirlere şube açmak ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here